| anonim_4396 a întrebat:

Salutari tuturor! Mi-ar prinde bine niste povesti despre cum v-ati gasit jumatatea. Eu unul nu stiu sa mi-o gasesc. Ma refer la ceva serios, o fata care sa fie alaturi de mine, fara sa aiba asteptari nerealiste. Unde mai pot intalni astfel de fete?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca ar fi mai animat subiectul, daca ai cere colegilor sa explice cum nu si-au gasit jumatatea, sau cum credeau ca si-au gasit-o, apoi au fost dezamagiti.
Parerea mea este ca fetele cu care sa te potrivesti vin fara sa le cauti, cel putin in randul oamenilor mai linistiti ca mine. Pe ultima am intalnit-o intr-un bar, ne-a prezentat-o o prietena comuna, si am inceput sa vorbim, a 2-a zi m-am vazut cu ea si cu acea prietena, am ramas singuri, bla bla.
Alta fata de care merita sa-mi amintesc, am cunoscut-o cu ajutorul colegului de banca. El ne-a spus amandurora ca s-ar putea sa ne potrivim, i-a spus si ei, mi-a dat numarul ei si am inceput sa vorbim, bla bla bla...
Tot din timpul liceului, m-am culcat cu fosta iubita a unui amic, si mi-am facut sperante ca prostul, pe cand fata devenise curva. Asa m-am ales cu un prieten foarte bun, dupa ce i-am regulat fosta, de care inca era indragostit.
Deci, un inceput ideal, dupa experientele mele, sunt prietenii comuni. Nu am agatat niciodata in club sau pe strada, in parc... Sunt mai comod de felul meu, iar in plus, nu sunt un tip 'bagacios'. Si nici nu-mi doresc de alea care pun botul la vrajeala.

| Mussette a răspuns:

Pe TPU. Dar intre timp, viata a fost mai dura decat credeam ca poate fi, incat eu i-am fost lui jumatatea...el pierind intr-un accident. sad

| z99fun a răspuns (pentru Mussette):

Ce varsta ai, Mussette?

| Mussette a răspuns (pentru z99fun):

De ce esti curios/ Cred ca sunt cu cativa ani mai mare ca tine. happy

| z99fun a răspuns (pentru Mussette):

Ma gandeam ca poate ma fac cu o prietena tongue

| Mussette a răspuns (pentru z99fun):

Tu cati ani ai? tongue
Eu de doua ori nu cred ca intalnesc dragostea pe TPU, ca in expresia " o data vede nasu p*** finului". laughing

| z99fun a răspuns (pentru Mussette):

23 am tongue

| Mussette a răspuns (pentru z99fun):

Poate om fi colegi si ne intalnim pe TPU. laughing