| Liada a întrebat:

Cum credeti la ce virsta e normal sa incepi o viata sexuala...am 18 ani...si imi este frica s-o fac chiar daca iubesc foarte foarte mult persoana cu care sunt ...este mai mare cu 10 ani... e posibil o relatie puternica cu o diferenta atit de mare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai sa afli daca nu o sa incerci... in viata sunt unii care stau pe margine si se uita cu jind la cei care danseaza si altii care sunt prinsi in vartejul dansului (transpira, obesesc, se calca pe picioare, se lasa imbatati de fericire... cu alte cuvinte le e bine sau rau NU CONTEAZA... SE SIMT VII). Din ce categorie faci parte? Vrei in continuare sa ramai acolo unde esti acum? Am mai auzit o vorba care spune ca mai bine sa-ti fie rau decat sa-ti para rau. DAR acestea toate se potrivesc cuiva care e hotarat sa-si asume toate consecintele (oricare ar fi ele), sa mearga mai departe si sa considere orice experienta un prilej de invatare, crestere, dezvoltare, implinire in drumul spre DEVENIRE. Orice ai sa alegi, sa nu regreti, sigur ceea ce o sa vina si ceea ce o sa ti se intample este exact ceea ce esti pregatita sa primesti TU - CEA CARE ESTI ACUM

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E bine sa mai astepti sa il cunosti mai bine, la varsta lui poate fi casatorit sau poate avea o relatie cu cineva. El se bucura, esti o fata tanara, nu mai esti minora deci nu poate avea probleme. Daca aveti prieteni comuni incearca sa ceri mai multe informatii despre el, esti fata desteapta stii tu cum sa procedezi...

| Liada explică:

happy sunt sigura ca nu are sotie, nevasta ...si nu e kcu nimeni...suntem impreuna de jumatate de an

| vlad91 a răspuns:

Sincer nu cred ca poate sa dureze o altfel de relatie... mai ales daca el stie ca tu esti virgina. probabil vrea doar aventura... mai ales ca acum esti si majora nu se pune problema de corupere... o prietena a patit-o cu unu... a mintito ca are 23 s-a culcat cu el au stat impreuna vreo 2 luni si apoi ea a aflat ca are de fapt 28 de ani nu 23 si ca are nevasta... :-J deci parerea mea e ori sa te informezi mai bine despre el ori sa mai astepti un pic sa gasesti pe cineva mai potrivit ai asteptat atat si nu mai rezisti un pic? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Na, ești majoră și nu ești în stare să iei singură decizii? De fapt, văd ce decizii iei, stând cu un băiat aproape de două ori mai mare decât tine... Sigur nu-i însurat iar tu îi ești amantă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta este ideala pentru ce ti-ai propus, de ce sa-ti fie frica? il iubesti iar tu ai o varsta la care trebuia sa fi inceput deja activitatea sexuala, stiu ca multe nu vor fi de acord dar asa gandesc eu, din multe considerente.