| Markus_4003 a întrebat:

Cum credeti la ce virsta este nevoie de inceput relatia sexuala cu partenera avind 6 luni decind ne intalnim si cite 18 ani!

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Buna, cind sa faci sex nu tb sa intrebi pe cineva daca este nevoie sau nu, asta tb sa o simtiti voi.La 18 ani e normal ca sa va incepeti viata sexuala dar tb sa fiti siguri daca v-o dorinti ambii si sunteti pregatiti sa va asumati riscurile.Este foarte important ca sa fiti informati si sa aveti idei cu ce se serveste sexul.Activitatea sexuala nu poate fi ceva superficial si nu trebuie abordata ca fiind ceva superficial. Trebuie facut doar atunci cand fiecare stie ca este pregatit. Spun ca "stie" fiindca de multe ori poti sa "simti" ca esti pregatit dar sa nu fie asa. Iar aceasta inseamna o maturitate, atat fizica cat si psihica. Cel care vrea sa inceapa viata sexuala trebuie sa fie sigur ca este pregatit sa faca fata tuturor provocarilor, sa fie sigur ca va putea ocoli toate neplacerile si sa fie sigur ca va putea si va sti sa se bucure de toate placerile pe care viata sexuala i le pregateste dar mai ales sa stie ca poate sa isi asume importanta acestui pas.multa bafta

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai e ok de-acum sunteti mari amandoi...nu mai sunteti doi copii.Desigur daca vrei, poti si mai ai rabdare poti sa mai rezisti umpicutz.Succes!

| Alisa a răspuns:

Atunci cand simtiti si cand sunteti amandoi pregatiti, fara presiuni. Nu trebuie sa va grabiti. Si daca aveti 18 ani totul este ok, incepeti incet, incet. Vorbeste cu ea despre asta si vezi ce crede, ce parere are, care ii sunt temerile, comunicati, caci comunicarea e baza, nu trebuie sa va fie rusine, vorbiti despre orice.
Protejati-va!

| Kitty a răspuns:

Atunci cand amandoi sunt hotarati sa faca acest pas. Daca aveti peste 18 ani este ok.

| KiddSimo a răspuns:

Nu cred ca in dragoste exista varsta.nu cred ca ar trebui sa asteptati sa va zica cineva cand sa faceti asta... aveti totusi 18 ani.Nu foarte multi sunt ca voi dar oricum felicitari

| Daaianna a răspuns:

Am auzit multa lume spunand ca dupa 18 ani...deci...