| OFetita15 a întrebat:

Cum cuceresti un baiat mai timid?

Răspuns Câştigător
| inconscient a răspuns:

Offff! E destul de usor sa-l indragostesti, dar sa-l faci sa-si recunoasca sentimentele...Trebuie sa-i inspiri incredere, sa faci tu "primul" pas, sa vorbesti cu vreun prieten de-al lui sa-l intrebe, sa-l incurajeze, sa-l impinga de la spate! E mult de munca, dar daca il iubesti si te iubeste, e in regula! Timiditatea aia sa ai grija sa nu sie dragoste pentru alta persoana si lipsa de sentimente pentru tine! Succes! Vei avea nevoie!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al naibii de uşor. Dacă e vreun timid din ăla complet, adică trist şi retras, îl poţi face în 2 zile să fie în limbă după tine. laughing

| inconscient a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cine se indragosteste chiar asa?! Adica numai cand il vezi iti piere cheful de toata viata! Iubitul tau trebuie sa te faca sa zambesti! Daca e asa, mai bine vezi-ti de vita ta ca sunt multi baieti in Romania!

| anonim_4396 a răspuns (pentru inconscient):

Cine? Românii. Se îndrăgostesc românaşii naivi, unul de celălalt indiferent de plăceri, orientări sau culori, într-una. Eu sunt băiat şi cunosc unele exemplare de băieţi şi chiar fete, retrase şi triste, care dacă le/îi întrebi cât e ceasul, sunt satisfăcuţi sentimental timp de o săptămână.

Cât despre " Iubitul tau trebuie sa te faca sa zambesti! " - parcă prin " iubit " nu se înţelegea clovn, în vremuri nu prea îndepărtate, dar văd că în ziua de azi, fetele trebuie doar să zâmbească într-o " relaţie ". Destul de nasol.

| inconscient a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i tu cum sa-l cucereasca daca stii asa bine! Fata a intrebat si eu am raspuns, spre deosebire de tine! tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru inconscient):

Ştii, acolo sus, imediat după răspunsul tău, care a primit funda, mai este un răspuns, chiar primul, ăla unde apare scris " McNigel a răspuns ". Îl vezi? Ei bine, ăla-i răspunsul meu. În plus, dacă numeri încă patru răspunsuri în jos, vei da peste al cincilea răspuns, care-mi aparţine tot mie. N-o să-i spun cum " să-l cucerească " şi alte prostii, şi n-o să-i dau răspunsuri pline de stereotipii banale, clişee. Nu-mi stă în fire, nu de alta. Dar dacă pentru tine, a da un sfat este echivalent cu a băga câte o stereotipie, ok, fie, nu-i nicio problemă. O zi bună.

| inconscient a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma, dar ce sfat i-ai dat? Eu vad ca mi-ai raspuns mie, nu ei! Ai ajutat-o cu ceva? Daca ea are nevoie exact de cliseele acelea, de ce nu i le dai? I-ai dat vreun sfat? Ce sfat? Ai descurajat-o, mai bine zis cu tampeniile tale! Mie nu-mi place sa fiu contrazisa, dar de cele mai multe ori, in mare parte, am dreptate! Eu raspund cu inima, nu cu emisfera cerebrala! Si daca raspund, raspund din experienta, nu pentru a castiga puncte sau fundite! Daca nu stiu sa raspund, mai bine nu raspund! Si punct! straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru inconscient):

Ah, e clar atunci, dacă răspunzi cu inima... Ea n-are nevoie de clişee, nimeni nu are, asta e greu de înţeles pentru oamenii din ziua de astăzi. Exprimaţi-vă punctul vostru de vedere, nu preluaţi aceleaşi fraze de la alţii la infinit, că nu ajutaţi cu nimic societatea. Primul răspuns pe care l-am dat la această întrebare i l-am dat ei, nu ţie. După aceea mi-ai dat tu reply la răspuns şi a pornit toată discuţia.

| NuMaContrazice a răspuns:

Sunt perfect de acord cu McNigel. laughing

| irrumator30 a răspuns:

Ii acorzi mai multa atentie, vorbesti m ai mult cu el si il incurajezi in unele privinte.

| BeautyOfWeb a răspuns:

Vorbeste cu el, arata-te interesata de el