| BogdanAnonim a întrebat:

Cum decurge prima intalnire, vorbesc cu o fata de o luna si o sa ma intalnesc sambata cu ea?

Răspuns Câştigător
| Liveforyourself a răspuns:

Mie personal nu-mi plac chestiile pompoase la prima întâlnire, nu-mi place sa merg la restaurant la prima întâlnire, nu mi se pare un ambient comod, prefer un local mic, liniștit, unde sa putem bea ceva și sa povestim în voie, iar mai apoi o plimbare, dacă e seara e și mai bine.
Personal nu-mi place sa primesc buchete de flori la început sau mai știu eu ce, prefer un compliment și o floare furata în timp ce ne plimbam.
Cum a mai spus cineva, nu e exista un șablon. Singurul meu sfat e sa fiți simpli, naturali, fără chestii pompoase, vorba aia 'ce-i prea mult strica', lasă totul sa meargă de la sine. Nu-mi place când cineva se chinuie prea mult sa impresioneze, îl vad ca pe un gest de nesiguranata.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista un ''sablon standard'' sau un anumit scenariu dinainte stabilit. In privinta modului in care se poate desfasura prima intalnire, de obicei depinde si este influentat intr-o mare masura de caracterul celor 2, precum si de convingerile etice si morale. Succes!

| aimullah123 a răspuns:

Sa fii epilat si sa ai un prezervativ la tine hehee
Numai sa nu pari mitocan.

| Sergyoalex a răspuns:

Cumpara'i ceva cioco, flori ce ii place ei happy Du-te la un restaurant frumos, elegant. Cand pleaca pup'o pe obraz/buze