| liviu34 a întrebat:

Salutare ma intalnesc cu o fata la prima intalnire si nu stiu ce sa vorbesc cu ea si cum sa ma comport pentru ca n-am mai avut niciodata vreo intalnire cu vreo fata dau funda cine poate sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| Mariaaa06 a răspuns:

Nu trebui sa te agiti atat, lucrurile vin de la sine...insa fiind fata iti pot spune din punctul meu de vedere cum ar vrea sa se simta o fata:trebui sa arati ca esti sigur pe tine prin asta demonstrandu-i ca esti o persoana ce o poate proteja, nu ar strica sa te duci si cu o floare si cel mai importanat sa stii sa o asculti chiar daca uneori subiectul nu este unul pe gustul tau si asa vezi cate lucruri aveti si in comun...dar acum depinde de personalitatea si asteptarile fiecarei fete, sper ca ti-am fost de ajutor, funda?

| liviu34 explică (pentru Mariaaa06):

Dar eu sunt cam urat si am capul mare

3 răspunsuri:
| Elizabella a răspuns:

Salut happy

Ca subiecte de discuție, am câteva idei:

- întreab-o ce a făcut azi/săptămâna asta
- familiile voastre
- vacanțe
- muzică
- hobby-urile voastre
- prietenii voștri
- planuri de viitor (în general, nu mă refer la viitorul vostru împreună)
- cum vă place să vă distrați
- filme
- amintiri
- ce vă place și ce nu vă place
- ce haine purtați în ziua respectivă

În rest, ca și sfaturi:

- decideți amândoi unde să mergeți la întâlnire
- zâmbește happy
- ascult-o
- fă-i complimente (nu foarte multe, doar 1-2)
- deschide-i ușa când intrați undeva
- dacă îi e frig, oferă-i hanoracul tau

Nu în ultimul rând, cel mai important lucru de reținut este SĂ FII REAXAT. Comportă-te ca și cum ar fi a 15 dată când mergi la o întâlnire.

Mult succeswinking

| turasel a răspuns:

Fii tu insutiwinking