| Alecsandra95 a întrebat:

Cum definiti voi iubirea? happy

Răspuns Câştigător
| chazzZ a răspuns:

Exista nenumarate definitii, iata-o pe cea chimica:
Un amestec de substante produse de hipotalamus si eliberate de hipofiza in sange care e ca un drog, de indata ce dispare e ca si cum nu te-ai mai droga si iti vine sa te arunci in cap de la 10.

5 răspunsuri:
| Aly_2611 a răspuns:

Ca un drog care provoaca dependenta in maxim 1 ora si de care nu te poti lasa niciodata.

| MasterYoda a răspuns:

Ca un căcăniș in forul interior

| KamyKaze666 a răspuns:

Eu o definesc ca un lucru minunat care se stabileste intre 2 persoane, totul incepe de la o prietenie buna si evoluaza intro relatie de obicei
Fie prin iubire inteleg un mod de ati arata sentimentele fata de o pesoana apropiata(pe care o iubesc)

| WhoKnowThat a răspuns:

"Connect-R Feat. Alex - Daca Dragostea Dispare" -> Iubirea nu se explica, ea se simtewinking

| Sinistratu a răspuns:

Eu definesc iubirea ca cel mai frumos lucru ce i se poate intampla unui om.Mai ales cand iubesti cu adevarat si simti acei "fluturasi" in stomac.Este cel mai frumos lucru ce i se poate intampla unui om.