| bleakk a întrebat:

Cum e cand inseli? Simti remuscare dupa? Mustrari de constiinta?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am facut asa ceva ca sa stiu ce se simte dar daca ea inseala merita sa o inseli apoi bagi despartire

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Adrenalina purawinking cel mai tare sentiment posibil

| neutrino a răspuns:

Un vanator nu pleaca la vanatoare cu remuscari si mustrari de constiinta: acestea fac parte din apanajul victimei. Daca toti baietii care spun minciunele fetelor naive, ar avea remuscari dupa ce le pacalesc si fac sex cu ele, unde vom ajunge? Aceasta "teorie" este valabila si "invers"!

| frostxtq a răspuns:

Nu stiu, nu am experimentat, insa gandeste-te asa: cand faci ceva foarte rau, de exemplu o crima, crezi ca simti remuscari dupa aia? Eu spun ca da. Inselatul e foarte grav.

| NoName0x0 a răspuns:

Din punctul meu de vedere simti mustrari de constiinta daca ti la persoana pe care o inseli, dar faci asta fie ca iti e ingradita libertatea de socializare, ca sa spun asa, fie ca vrei sa te distrezi. Acum depinde ce intelegi tu prin "inselat" sau in ce mod inseli. in functie de asta si de personalitatea fiecaruia simti acea mustrare in anumite feluri. Oricum, inselatul, dupa parerea mea e o distractie scurta.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Nu ai nici pe dracu'

| cffc a răspuns:

Nu știu, eu nu pot înșela chiar de aș vrea.

| aimspeşăl a răspuns:

Le simti pe toate adanc in suflet oh go on deci mai bine nu incerca

| DiaconitaBianca a răspuns:

Depinde de persoana dar in general da sunt mustrari de constinta mai ales daca iubesti mult pers respectiva.

| Cloudyday a răspuns:

Probabil ca da. Daca inseli pe cineva doar din dorinta de razbunare sau pentru a-l face gelos pe celalalt cred ca este normal sa te simti rau ulterior. Desi daca iubesti cu adevarat pe cineva nu ai puterea sa inseli. Cel putin asa consider eu. Dar doar pentru ca inseli o persoana nu inseamna ca nu tii la ea deloc. Depinde de ceea ce simti, dar oricum, cred ca indiferent de situatie, nimeni nu se simte bine cand inseala. Pana la urma tot se afla, deci cred ca sinceritatea este cea mai buna solutie. Cred ca persoana inselata ar aprecia foarte mult daca ar afla asta de la cel vinovat, in loc sa o auda de la alticneva. In plus, cand esti sincer sau marturisesti cuiva fapetele sau gandurile tale, ti se ia o piatra de pe inima, simti ca te eliberezi oarecum. Asa, se mai duce cat de cat o parte din acele remuscari.