| TcdTcdTcd a întrebat:

Cum e sa fi indragostit?
(eu nu am fost niciodata, am simtit doar atractie fata de o persoana, dar nu iubire.)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Naspa, dupa aia iti vine sa-ti blestemi zilele cand afli cine era langa tine.

7 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Eu sunt îndrăgostită de 3 ani aproape.Să simţi cu adevărat iubire pentru cineva e cel mai frumos sentiment,pe lângă dragostea de mamă.La început,nici eu nu mi-am dat seama că ceea ce simţeam e iubire,însă am înţeles pe parcurs. Când eşti în preajma persoanei iubite,adică cel puţin eu,îmi aud inima bătându-mi din ce în ce mai tare,mă înroşesc deseori, simt fluturi în stomac.Pur şi simplu te gândeşti toată ziua la acea persoană, te comporţi de parcă ai fi absent/ă de la realitate, simţi că dacă acea persoană nu ar mai exista, tu ai muri fără ea, e ca aerul pe care îl respiri.Sunt multe senzaţii, să ştii. Sper să găseşti vreodată dragostea adevărată, pentru că îţi va umple sufletul cu miere.

| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

N-am fost nici eu.

| VampireBlood a răspuns:

E foasrte frumos...deoarece in preajma persoanei pe care o placi simti fluturi in stomac...

| pretty34 a răspuns:

Tocmai asta se numeste 'a fi indragostit', simti fluturasi in stomac, te simti absent de la realitate, simti ca toata lumea e ta, nu mai iti pasa de nimeni, gandul iti zboara doar la persoana iubita...
Daca persoana pentru care simti asta iti raspunde cu acelasi sentiment, aceasta persista si se transforma in iubire (sentimentul de durata, care nu mai pleaca nici daca vrei), daca 'indragosteala' se izbeste de o dezamagire, ea dispare...de obicei dureaza o perioada amandoua, ultima cel mai mult.
Sper c-ai inteles ceva. happy

| mariumarius a răspuns:

Este doar ea/el pentru mine nimic si nimeni altceva si incerc sa aduc ceva nou intotdeuna in relatie asta este...

| flaviusss a răspuns:

Dragostea nu se explica prin cuvinte, ea se simte :*

| Iluzionistul69 a răspuns:

Dragostea e ceva ce nu prea sa poate descrie prin cuvinte, e cel mai frumos sentiment pentru jumatatea ta dar aduce cu ea si suferinta daca nu este reciproca, toate la timpul lor va veni si la tine "printul inimi" dumnezeu le aranjeaza pe toate asa cum stie el mai bine, dragostea inseamna nopti nedormite fericire/fluturi in stomac iar inima bate foarte tare atunci cand esti cu el! Cam asa sa-r descrie in cateva cuvinte