| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 30 de ani si nu m-am indragostit niciodata. Nu am simtit niciodata atractie sau sentiment fata de niciun baiat. Nici pe invers nu sunt. Nu am fost mai niciodata o persoana sentimentala. Este normal lucrul asta?

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Tu trebuie sa știi dacă e normal sau nu. Daca pentru tine e totul în regulă fără a avea pe cineva, e normal. Unii oameni par a fi făcuți să fie singuri.
Am avut cindva o amica ca tine. Frumușică, cuminte, de treabă. Am fost buni amici. Cind mi s-a pus "pata" pe ea, și i-am zis ce simt pentru ea, mi-a zis ce ai zis tu in enunțul întrebării. Așa era și ea și se simțea bine in pielea ei. Era o fată absolut normala in toate aspectele. Doar la cel sentimental era totul nul la ea, dar nu o afecta deloc acest lucru.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

De ce nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Termenul normal vine de la normă, regulă.
Normal pentru un om este să procreeze. Pentru aceasta este nevoie să simți o atracție puternică pentru o persoană de sex opus care se numește îndrăgostire, care te face să te apropii de persoana aceea și să formezi un cuplu.

| doctorandus a răspuns:

Se numeste ca esti aromantica.

| VoidEternal a răspuns:

Normal pentru cine? Mie nu mi se pare normal, mi se pare că îți lipsește o componentă importantă a vieții. Te împiedică pe tine sa fii fericită pentru că eu cred asta? Nu.
Atunci ce rost mai are întrebarea? Asta daca nu cumva în sinea ta ai vrea de fapt sa faci parte din aceasta normalitate.

| CleanHeart a răspuns:

Pai anormal ce poate sa fie? Ai scapat de drame laughing
Conteaza ca atunci cand apare printul sa fie potrivit si sa te indragostesti de el

| Fantaspirit a răspuns:

Asta fiindcă nu mă întâlniși pe mine happy

| anonim_4396 explică (pentru Fantaspirit):

Asa, asa.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu prea.

| FilipSorin a răspuns:

Da, stai liniștită, se mai poate întâmpla, roaga-te la Dumnezeu pentru un iubit iar El iti va da, roaga-te zi de zi pentru el la Dumnezeu iar intr o zi iti va da

| anonim_4396 explică (pentru FilipSorin):

Nu cred in niciun dumnezeu. Si nici nu imi doresc pe cineva vreodata, doar intrebam daca e normal.

| Alexandru3131 a răspuns:

Am mai cunoscut pe una ca tine, tot cam de varsta ta. Eu am inceput sa pun suflet pentru ea, iar ea voia numai sexulet. Era o persoana cu o atitudine rece, aproape fara niciun sentiment. Nu inteleg cum poate fi o femeie asa. Nu imi plac femeile de genul acesta, lipsite de feminitate.

| anonim_4396 explică (pentru Alexandru3131):

"Eu am inceput sa pun suflet pentru ea", "Nu imi plac femeile de genul acesta".

| Alexandru3131 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce minte îngustă poti avea. Ce nu ai inteles? Am zis ca am pus suflet pentru ea, crezand ca e o femeie normala, care vrea sa fie iubita, si ca, intr-un final, am ajuns la concluzia ca nu imi plac femeile de genul ei.

| anonim_4396 explică (pentru Alexandru3131):

Hai mucles. Vezi sa nu te superi prea tare si sa ma lovesti cu poseta. Mi-ai mai si dat cerere de prietenie dupa laughing)))