| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 30 de ani si nu m-am indragostit niciodata. Nu am simtit niciodata atractie sau sentiment fata de niciun baiat. Nici pe invers nu sunt. Nu am fost mai niciodata o persoana sentimentala. Este normal?

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Toate la timpul lor.

| Floridori a răspuns:

Poate esti aromantica, sau asexuala, sau ambele.
Tu esti singura in masura sa iti dai seama de preferintele tale sexuale si romantice.

| LordCristobal a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te sperii, nu e o chestie anormala. Poate esti genul de fata care nu poate fi intima sau sa se indragosteasca de orice, ești mai selectiva si poate nu ai gasit baiatul potrivit.
Pe de o parte e bine pentru ca nu ai suferit din dragoste si se poate spune ca ai avut o viata linistita.
Multi oameni au probleme mari in dragoste si pot suferi foarte mult dupa o despartire sau niste certuri in cuplu.

| Robert2526 a răspuns:

Logic ca nu este normal happy

| Genevaaa a răspuns:

Probabil ești asexuală, caută definiția pe net happy pe scurt o conditie fizica in care nu simti nevoia de apropiere fizică

| Alexandru3131 a răspuns:

De ce postezi aceeasi intrebare de doua ori? Duci lipsa de atentie? La ce probleme ne spui ca ai, ar trebui sa mergi la psiholog, nu sa ne ceri noua parerea. Aici e forum, nu centru medical.

| anonim_4396 explică (pentru Alexandru3131):

Suge-o fara sa o uzi. Dar cred ca tu o faci fleasca.

| Iluzionistul69 a răspuns:

Buna, este perfect normal toate la timpul lor, si eu am fost in situatia ta abia pe la 28- 30ani m-am indragostit de o fata dar a trecut... totul tine de libidou tau iar dumnezeu le aranjeaza pe toate asa cum stie el mai bine crede-ma ca stiu ce zic