| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

Cum e treaba?
Deci anul trecut. un baiat chiar ma placea.imi spunea cu fiecare ocazie sa fiu cu el. Dar mie pe atunci imi placea de un coleg de al lui.oh go on.[care ala e si repetent.si e si needucat]. L-as fi acceptat. Dar el mereu cand imi spunea sa fiu cu el, ca ma iubeste, iar eu ii spuneam ca mai bine ramanem prieteni, el spunea ca "da bine.asa zici mereuoh go on". E o fire incapatanata.[cu toate ca suntem aceeasi zodie-taur]. Mi-a dovedit de multe ori ca ma place.imi spunea mereu ca ma iubeste inainte sa terminam de vorbit.
Anul asta am inceput sa il vad cu alti ochi.parca este schimbat.Cand vorbim pe mess. el spune ca inca tine la mine, ca nu ma va uita niciodata.
Doar ca tin minte ca asta vara mi-a cerut nr unei prietene de a verisoarei mele si ii spunea ca o place (eu si varamea spuneam ca isi bate joc de ea, pentru. ca nu asta este firea lui, pentru. ca noi il cunoastem de mult timp.)
Nu stiu ce sa cred. Dar.acum ma simt vinovata pentru. cand plangea.parca mi se rupe sufletul.si cand il vad. am o urma de regret.prietenul lui ce-l mai bun imi spunea ca din 8-9-10 la scoala a sczut la 6-7. spunea ca nu mai este acelasi, ca s-a schimbat din cauza mea. s-a racit adica.la scoala ma saluta mereu.si eu abia imi deschideam gura sa salut.oh go on.
Oare incep sa tin la el? Ce sa cred?

Răspuns Câştigător
| BoGdY_4880 a răspuns:

Tu acum iti faci griji pentru ca tii la el foarte mult... din cate am observat il iubesti prieteneste. Tie, ca si restul fetelor va este frica pentru ca suntem tineri si la un moment dat tot va despartim doar nu ramaneti impreuna pana muriti, ca veti strica o foarte buna prietenie. Dar gandeste-te ca atata timp cat el a stat atata timp dupa tine si iti spune incontinu ca te iubeste este o chestie.Baietii in general nu plang decat cand este vorba de ceva serios.Eu sunt un baiat orgolios.Nu ma rog prea mult de o fata si totusi cate o data imi da cate o lacrima cand sufar datorita prietenei si totusi reusesc sa rezist.

Hai ca am deviat de la subiectlaughingIdeea este ca atata timp cat a stat atat de mult timp dupa tine are merita macar o sansa mica...

Iar fata de problema cu scaderea notelor de la scoala nu este problema ta...baietii in geneal se lasa pe o ureke si cauta "golaneala si distractia" in locul invatatului

Sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.Succes!winking

1 răspuns:
| Denisica a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu.Ma place un tip si eu tot il refuz.Ma tot intreaba din cls a 5-a si acum sunt a 8-a...deci imagineaza.ti.Tot asa imi zicea ca nu ma uita, ca a plans dupa mine...blah,blah.Eu sunt doar prietena cu el si nimic mai mult. El a zis ca intelege.Nu te mai gandi ca e din cauza ta. E strict problema lui daca scade la scoala, asa e viata! Nu trebuie sa te simti vinovata si gandeste-te ca in viata o sa fie mii de baieti care iti zic astfel de lucruri.Concluzia e ca un baiat, oricat de sensibil e, nu trebuie sa planga si sa faca depresii din asa ceva. Ori e baiat, ori nu mai elaughingContinua sa fii prietena cu el si ignora faze de genul (te iubesc) pentru ca s.ar putea sa fie doar asa ca pana la urma sa fii cu el, sa te induplece.Keep going si Good Luck!winking