| lăngătinemereu a întrebat:

Cum este primul primul sarut si ce vbarsta eu nu am uibit si inplinesc 13 in vara cum sa-mi fac unu ca daca toti baieti ai iubite si iubiti cum sa-mi fac unu si cum este primul sarut sfturi va rog.

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Trebuie sa fie cat mai unic si trebuie sa conteze urmatoarele: locul, momentul si persoana! Locul e cel mai usor undeva privat e preferabil cum ar fi la unu dintre ovi acasa. Momentul este cand abordeaza el, abordezi si tu, va apropiati unu de celalalt, zambiti unu la altul, incepeti sa va tineti de mana, dupa-aia mana urca la obrajo csi va apropiati buzele. Daca si persoana cu care te saruti este o persoana speciala, pe care o adori si o iubesti, atuncea scanteia si sentimentul vor fi de nelocuit si de neuitat! Vei simti ceva ce nu credeai ca exista, tot ce av conta in momentul acela va fi doar el, doar baiatul ala care te face sa ai o explozie in tine.
Acuma in legatura de cum sa-ti faci iubit. Este logic ca nu trebuie sa te bagi pe iubiti "ocupati", nu este frumos sa furi "bunul" alteia si nici nu este moral. Incearca sa cunosti baiatul foarte bine, observa-i privirea, reactiile, tonul vocii, tot la el, si iti vei da seama cu cea mai mare usurinta daca te place sau nu. Pentru fete este foarte usor sa agati, pur si simplu vorbeste afectuos de cateva ori cu el, si dup-aia el va fi acela care va veni la tine si iti va cere si un numar de telefon ca sa iesit afara.
Mult succes iti doresc!

9 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Primul sarut trebuie sa fie intr-un loc special, cu o persoana speciala pe care sa o iubesti cu adevarat.Nu ai cum sa descoperi ce e adevarata iubire decat dupa 15 ani (minim)... poate ca sunt demodata ca spun asta, dar asa consider eu ca trebuie sa fie.Imi pare rau ca nu-ti dau un raspuns folositor!

| bombonica22 a răspuns:

Hm...thinking cunosc eu un nene care sta in ghena poate vrei sa iti fax cunostinta cu el laughing sa va si...

| BeAmazing a răspuns:

Ee. de neuitat. daca il iubesti cu adevaratwinking [nu o sa uiti devreme sarutul si amintirile cu el big grin ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Get a *** life...

| marycroitor a răspuns:

Uite la 13 ani incearca intai sa inveti a scrie corect, ca pentru sarut si iubiti e cam devreme.

| freebiker a răspuns:

Daca vorbesti cum scrii... nu ai prea mari sanse...

| PisicaCuSniper a răspuns:

Conteaza si iubitul tau cand vrea sa te sarute..La vreo 13-14 ani incepi sa te saruti(daca ai iubit)

| GeorgicaMoldoveanu a răspuns:

E umed.