| pantofipantofi a întrebat:

Cum fac sa scap de timiditate? uneori nu gasesc subiecte de conversatie si ma simt penibil, sunt exagerat de timida, vreau sa imi inving aceasta teama si nu stiu cum

4 răspunsuri:
| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Casa scapi de timiditate inviti un prieten de care iti place si incepi sa vb si te bagi mai mult dupa iaras si tot asa si scapiwinking

| Barblaster a răspuns:

Aceste sentimente cad de la sine cand va trebuii sa faci ceva prudent de genul sa iti spui sentimentele fata de un pretendent.Atunci vei folosii tupeul si originalitatea, care iti vor rezolva problema, sper ca te-am ajutat.

| Chrisz a răspuns:

Baga id'ul acesta si te voi ajuta eu : cristi_29_blanco... Am mai intalnit persoane asemanatoare tie, si au trecut peste acest "obstacol".

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,nu ai de ce sa fii timida! Daca tu vei fii mereu timida uni oameni o sa te confunde cu persoana increzuta/inganfata...Ia incerca tu usor-usor sa fii mai sociabila, zambareata si mai zi si cate o gluma buna sa vezi ca o sa te simnti mult mai stapana pe tine! Subiecte de discutie? Foarte usor, incerca sa vezi daca ai ceva in comun cu persoana cu care vorbesti hobi-uri/pasiuni etc