| LexuDeea a întrebat:

Imi dati si mie un sfat,cum pot sa scap de timiditate, sunt o fire foarte timida,cand vreau sa spun ce gandesc, ce simt nu pot

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Gândește-te că în viitor timiditatea va fi un mare defect, și nu vei mai avea cum să-l controlezi.
Poate acum, timiditatea doar te deranjează, însă mai târziu va deveni un prost obicei, și nu îți vei putea spune niciodată propria părere!
De timiditate nu ai cum să scapi atât de ușor precum îți dorești, ai de muncă! Trebuie să înveți să te impui, să spui „nu", să faci doar ceea ce îți dorești! Și de asemenea să-i protejezi pe cei dragi, și să ai curaj să faci lucruri pe care nu le-ai mai făcut niciodată!

| BigG a răspuns:

Ai 14, cand o sa cresti nu o sa mai fi. Traiesteti copilaria, nu incerca sa fi adult.

| momo0988 a răspuns:

Si eu am fost foarte timida si inca mai sunt doar cateodata, cand vei intalni diferite tipuri de persoane vei deveni mai indrazneata; nu incerca sa te schimbi multora le place asa cum esti big grin