| anonim_4396 a întrebat:

Cum "face" o femeie cand ejaculeaza? La fel ca barbatul?

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu toate pot.
Și evident, nu au cum să facă la fel ca noi.

| Sofer a răspuns:

Geme.

Răspuns utilizator avertizat
| Glenky a răspuns:

Femeile nu ejaculeaza. Doar simt o contractie puternica cand ajunge placerea la maxim.(orgasmul lor e de vreo 3 ori mai placut decat cel pe care-l simt persoanele de sex masculin) Daca le vezi pe alea din filmele porno ca iese un lichid din ele, cu parere de rau iti spun ca e doar urina.

| AliceM99 a răspuns:

Nu

| anonim_4396 explică (pentru AliceM99):

Pai si atunci cum e?

| MykyDudyx a răspuns:

Majoritatea femeilor au parte doar de un orgasm normal. Dacă ești atent la nevoile și trupul partenerei, nu ai cum să nu recunoști un orgasm. Contracțiile musculare sunt primul indiciu. Atât mușchii pereților vaginali și cei abdominali, dar și fundul, coapsele și brațele, intră într-o intensă stare de încordare. Ejacularea la femei?
Mulți bărbați consideră asta un mit sau nici măcar nu au auzit de asemenea urmare a orgasmului. Însă ejacularea feminină este o realitate. Nu seamănă deloc cu cea masculină. Femeile nu produc lichid seminal și spermatozoizi. Unele femei eliberează un jet puternic din uretră când juisează, pe care americanii îl denumesc „squirt".

Nimeni nu știe cu exactitate ce este. Unii specialiști susțin că este un produs al glandei lui Skene, un fel de prostată femeiască. Alte cercetări arată că este în mare parte urină.
Femeile raportează o senzație asemănătoare cu cea pe care o ai atunci când vrei să faci foarte tare pipi. Cele mai multe se abțin din a se elibera când fac amor sau se masturbează, ceea ce reduce durata și nivelul plăcerii resimțite.