| Anomim2025 a întrebat:

Cum faceți dacă vă căsătoriți cu o fată care locuiește într-un alt oraș. Porblema este că are un job bun în orașul în care stă, dar voi ați vrea să locuiască la voi in oraș.

Ce sfaturi ați avea?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand, esti egoist. In al doilea rand, e o chestie pe care trebuie sa o discutati amandoi, nu poti sa ai pretentia sa se mute ea, daca tii neaparat, te poti muta tu. Mai ales ca vine vorba de o casnicie.
Concluzie, discutati si ajungeti la un compromis.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te muti, de ce sa se mute ea?

| RAY a răspuns:

As fugi de ea cat mai departe, nu m-as muta cu o femeie nici daca as inebuni

| Freya1 a răspuns:

O relatie poate sa fie buna doar facand compromisuri. Unul dintre voi trebuie sa cedeze si sa se gandeasca la un viitor cat mai bun

| sofisis a răspuns:

Logic, se muta cel care are venitul mai mic. Doar nu o sa renunte cel care castiga mai multi bani.

| SG1995 a răspuns:

Are un job bun, iar tu vrei sa stea cu la tine in oras, de ce? Daca tu ai un job dispensabil, fa-ti bagajele tati, nu fi prost, de ce sa-si strice aia cariera din cauza ta?

| anonim123453313 a răspuns:

Fute o gaura in perete laughing ca tot pui intrebari tampite