| meetyourmaker a întrebat:

Cum faci o fata sa nu se mai gandeasca la fostul de care s-a despartit din vara si inca sufera si plange dupa el, a avut acum o relatie de 2 saptamani dar s-a despartit de baiatul asta pentru ca se tot gandea la tipul din vara, mentionez ca o plac si nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu ai tu ce face. Daca ea il iubeste, asta e. Poti incerca sa te apropi de ea sa-i fi prieten si confident si sa o faci sa aiba incredere in tine. Dovedeste-i ca o iubesti si poate ea se va refugia in bratele tale. Dar daca il iubeste, nu prea ia sanse. Daca ea mai spera si nu vrea sa-l uite nu ai tu cu ce sa o ajuti. Trebuie sa aiba ea vointa si sa spuna STOP. Vorbeste cu ea si explica-i ca daca tipul ala a parasit-o sau nu vrea sa fie cu ea, sa deschida bine ochii si sa se uite in jurul ei, ca sunt atatia tipi care ar face orice pentru iubirea ei...

| aniriiiiii a răspuns:

Nu prea ai cum happy

eu zic s`o lasi, la modul ca sa n`o strezezi sa fie cu tine, dar in acelasi timp sa fi alaturi de ea in tot timpul asta, sa o scoti in oras [eventual si cu alti prieteni], sa va distrati, si cand vei considera ca nu se mai gandeste la "el", zi`i din nou sa fiti impreuna.

timpul o va face sa il uite pe el, dar ti am zis tu in tot acest timp fi alaturi ca ea, mai mult ca prieten, iar apoi sper ca iti vei lua locul pe care ti`l doresti in inima ei :*

bafta multa :*

| Iulian94 a răspuns:

Fii atent :
Iti place de ea -bun- incearca sa te comporti frumos cu ea, sa o scoti la un suc, afara, vorbestei frumos nu ii mai aduce aminte de fostul ieiwinking,

sa nu ii zici ca sa se bage cu altuwinking dupa o sa suferi u. Asa am facut si eu sad ...fii alaturi ca un iubit nu ca un prietenwinking. ca dupa o sa iti vina greu sa ii zici ca ai vrea sa ai o relatie cu ea...

Tine minte sa fii fii mai mult un iubit decat prietenwinking

Sfat:Incearca sa o faci sa uite de fostul si sa tina la tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te prefaci ca nu iti place dee ea si ea o sa vrea sa fie iubita ta, asa am facut si eu cu o fata si a mers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...Raspunsul meu ar fi:. Incearca sa nu o dai laoparte...sau sa o ignori daca inca iti place de ea. Fa-ti curaj si intreab-o inca o data, dc se tot gandeste, vezi ce-ti raspunde apoi incearca sa ii alini durereawinking. Mult Noroc.Bye-Bye