| melynda a întrebat:

Am o problema sad. am facut un baiat sa sufere. am stat cu el 10 luni, in care el s-a atasat foarte tare de mine. acum eu m-am despartit de el si m-am impacat cu fostul prieten. dar stiu ca sufera, sa suna tot timpul si imi spune ca ma iubeste si plange la telefon. nu pot avea o relatie fericita cu actualul din cauza ca ma simt vinovata pentru suferinta fostului. ce sa ma fac?sad

11 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

O sa supravietuiasca. si data viitoare cand o fata se va indragosti de el, ii va frange inima din dorinta de a se razbuna pentru ce i-ai facut tu.

chiar daca te-ai desparti de "actual" si te-ai impaca cu "fost" ( observa ironia ) el nu va uita niciodata ce i-ai facut acum.indiferent cat de mult te-ar iubi. roata se va intoarcewinking

eu zic sa-i parasesti pe amandoi. sa iei o pauza in care sa te reevaluezi si sa te concentrezi pe tine. ai cam avea nevoie de putina munca la respectul fata de tine si cei din jurul tau. no offence happy

succesbatting eyelashes

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Ai suferit vreodata sa vezi ce dureros este?
el chiar sufera daca plange la telefon si iti zice ca te iubeste
sincer acu...

| Georgiana2905 a răspuns:

Ai gresit si ai facut-o cam de oaie. Cum sa se simta baiatul acelea dupa 10 luni in care a adunat atatea sentimente. Baiatul ala te iubeste. Nu a fost frumos din partea ta sa te desparti de el si sa te impaci cu fostul. Nu arunca porumbelul din mana pe cioara de pe gard. Acum el isi pune intrebari, cauta sa vada unde a gresit dar poate ca nu gaseste. Vb cu el.

| maki11 a răspuns:

Pai pune si tu in balanta : baiatul cu care te-ai reimpacat te-a facut odata sa suferi, ti-a gresit odata cu ceva, de v-ati despartit. Pe cand cel actual, cu care zici ca ai stat 10 luni, a incercat sa fie bine pentru amandoi si te iubeste din toata inima.
Ce are cel vechi, si nu are cel de care te-ai despartit recent, de a meritat sa rupi o relatie de 10 luni
Gandeste-te ca poate nu mai gasesti un baiat ca el, care sa te pretuiasca si sa te iubeasca. Si poate cand tu o sa il cauti, avand nevoie de el, sa nu mai fie disponibil. Analizeaza foarte bine

| danaalexa a răspuns:

Ai gresit, faci ce iti spune inima... dar oare fostul merita sa il alegi? poate ca tie iti place mai mult de el. dar poate ca celalalt merita mai mult sa fie cu tine.
aurelio vb gura fara tinerolling on the floorlasa tu fata in pace si nu o mai jigni fiecare are viata lui, tu pe a ta ai distrus-o, lasa-i pe altii sa si-o traiasca in pace!

| laradio a răspuns:

Paula007 a răspuns:
O sa supravietuiasca. si data viitoare cand o fata se va indragosti de el, ii va frange inima din dorinta de a se razbuna pentru ce i-ai facut tu.

Asta e foarte adevarat.De aia ajuns baietii de treaba sa fie numiti porci.Ca si ei au suflet si de obicei le este calcat in picioare si aleg o relatie bazata pe sex si atat.
Tu ai putea sa te desparti de cel cu care esti acum si sa fii prietena buna pentru amandoi. Ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impaca-te cu el, tu chiar nu vezi ca te iubeste cu adevarat? Din gura toti te iubesc. Asa faceti unii nu pretuiti ce aveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita. Se-ntoarce roata call meu

| JoeyAlexander a răspuns:

Ha, ha! Nu ai ce face. esti intr-o capccana. Orice ai face, cel parasit nu va uita. Eventual va hotara sa nu mai puna ssentimente pentru nimeni si sa paraseasca latura romantica si sincera in favoarea a ceea ce voi, fetele, numiti "magari","scarbe","porci" si alte apelative. Si uite asa s-a mai dus un tip bun pe cealalta calare... ii urez bun venit. eu sunt pe la mijloc. Ii arat directia daca merge pana la capat.

| aurelio_4625 a răspuns:

Esti o fraiera si jumatete, atata stiti numa sa frangeti inimile, penale ce sunteti

| Myers_Michael_1984 a răspuns:

Doamne asta ie obsedat doar nu credea ca va căsătoriți fai cunoștința cu altcineva dar ai grija sa nu facă o obsesie