| epurilă a întrebat:

Cum ii spun unei fete ca o iubesc love struck sau sa-i arat ca o plac?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, ia-o incetul cu incetul, nu o grabi prea tare, fi natural, comporta-te frumos cu ea, stai in preajma ei, intra in vorba cu ea, arata-i ca o placi, invit-o la o plimbare, ofera-i ceva frumos, o floare de exemplu, fa-i complimente, si asa incetul cu incetul va realiza ca ca o iubesti si poate vei avea parte de un raspuns pozitiv din partea ei, bafta!

51 răspunsuri:
| Viuvi a răspuns:

Pai daca ii trimiti un sms, eu una, as crede ca glumesti big grin!
Apropiete de ea mai mult, invit-o la un suc undeva, vei cum reactioneaza si dupa aia treaba merge inainte!
Zii ca ai inceput sa tii la ea(asta daca accepta intalnirea) poate ii dai si o floare - orice insa nu garoafa! - si vezi ce urmeaza
big hug
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Zamfiroiu_Bogdan_1970 a răspuns (pentru Viuvi):

Ce are garoafa? Semnifică ceva rău?

| Oara_Codrut_1992 a răspuns (pentru Zamfiroiu_Bogdan_1970):

Garoafa o gasesti oriunde cu 1leu sau doi, ea s-a referit la ceva mai scump putin, cum ar fi un trandafir care este putin mai scump, e una cand dai de 1 sau 8 martie cate o garoafa tuturor fetelor din clasa si alta e cand ii dai persoanei iubite ceva, intelegi?

| Rizer a răspuns:

Trimite-i un sms!

| Loryoficial a răspuns:

Bunahappy, care ma ajuta cu ceva? plsss repede
stiu o fata, si odata i-am zis ca o iubesck si cat tzin la ia, dar atunci na crezutcrying si s-a suparat pe mine! apoi ne-am impacat si desi a trecut ceva vreme dragostea nu a dispararut si vreau sa ii zic din nou ca o iubesck si nu stiu cum sa fack asta incat sa ii si arat odata ce simt prt ea... plsss repede vreau o parere...MS

| Onetwthree a răspuns:

Pai, petrece o parte din timpul tau cu ea. Vorbiti mai mult, fa-o sa se simta bine in prezenta ta!
Invit-o la un suc, ceva! Nu cadouri [parerea mea]! Dupa ce faci toate astea, mergi la ea, si ii spui ca ti la ea, si bla bla bla.
Atunci ea, iti va da un raspuns!
SUCCES:*!

| mcrenma a răspuns:

Mai bine da`i de inteles ca o placi, si vezi cum reactioneaza, si abia apoi daca rezultatul este bun ii spui si ca o iubesti.

| Aiamica a răspuns:

Depinde si ce gen de fata e. Cum a zis Sabyna, sa-i faci un cadou, conteaza si de gusturile ei. Mai bine vorbesti cu ea intre 4 ochi si asa o sa aprecieze sinceritatea si o sa-i ii spui si tu adevarul.

| eyline a răspuns:

De multe ori nu este indicat sa te duci la ea si sa-i zici"te iubesc!", caci ea nu va sti ce sa creada, mai mult, o va la lua drept o pacaleala, o jignire. Este bine sa ii demonstrezi ceea ce simti prin faptele tale. Respect-o, fii alaturi de ea cand intampina dificultati, arunca-i priviri patrunzatoare, uneori ascunse si dulci. Cu siguranta isi va da seama si iti va intoarce gestul.

Răspuns utilizator avertizat
| Sabwy a răspuns:

Fai un cadou, o floare, o cutie de ciocholove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe langa ea, invit-o pe afara, sun-o mai des, flirteazawinking. daca raspunsul e pozitiv poti sa incerci sa o iei in brate, sa o pupi pe obraz, si cine stie, poate te alegi si tu cu un pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa o iei cu inceputu: vorbeste-i frumos, fa-i complimente si stai cat mai mult timp cu ea... apoi cand crezi u ca e bine, invit-o in oras sau fa-i un cadou! deja veti fi mai apropiati, mai mult decat amici...prieteni! dupa care, cred ca iti va fi usor si pentru tine si pentru ea ss simtiti dragostea,,, atunci ii vei spune si u ''Te iubesc''!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat sa ii spun direct pe messenger si m-a refuzat:01. 01. 2010

| BenqTM a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ce credeai ca iti va spune sigur dahee heewinking, stai linistit, daca te place iti va spune da intr-o zi happy

| badriel a răspuns (pentru anonim_4396):

Rip pentru tine cel de acum 11 ani jumate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca totul vine din intamplare cand te astepti mai putin. de multe ori cand iubesti pe cineva dar nu ai dat okazia sa se vada asta acea persoana ar putea avea o atitudine care te-ar face sa crezi ca si ea te place. incearca sa vorbesti mai mult cu ea sa-i sa o alinti. o sa aprecieze. daca ii iei o jucarie de plus ai mari sanse sa o innebunesti. o sa se arunce in bratele tale. sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-o incetul cu incetul, nu o grabi prea tare, fi natural, comporta-te frumos cu ea, stai in preajma ei, intra in vorba cu ea, arata-i ca o placi, invit-o la o plimbare, ofera-i ceva frumos, o floare de exemplu, fa-i complimente, si asa incetul cu incetul va realiza ca ca o iubesti si poate vei avea parte de un raspuns pozitiv din partea ei, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bateo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta si credeam ca as vrea sa ii spun 'te iubesc' sau macar 'sunt indragostit de tine'dar nu am curaj. o cunosc pe fata asta de mult timp de aprox 8 ani dar pana acum nu am simtit o apropiere totul a prinit dintr-o discutie pe messenger era trista si... am inveselito happy dar acu simt ca vreau sa ma vada nu ca pe un amic. zilele astea am invitato la o plimbare in weekend si spre surpindrea mea a acceptat. Ce credeati ar fi bine sa ma apropii incet incet de ea sau direct sa ii zic 'te iubesc'?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duo la un filwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre exemplu eu sunt o fata mi-ar fi ff placut daca un baiat mi-ar spune ca ma iubeste mas jena putin dar totul va fi ok
spre ex imi place si mie de un baiat cu care vb pe skype si imbla cu mine la inot suntem in aceeasi grupa...imi pune pe skype digerite fete cu pupa sau arata limba... mie este placut si ii place sa ma distreze sau sa ma faca sa rid!
bafta tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci si eu am patit-o la fel dar pina la urma i-am zis cit de mult o iubesc faceti si voi asa si s-ar putea sa mearga dar depinde ce fel de fata e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ca nu cumva sa interpretezi gresit dragostea. Dragostea nu se rezuma la aspectul fizic si la sex (poate putin tongue ) dar daca chiar o iubesti, incearca sa nu te gandesti la corpul ei, la cum arata, sa te gandesti doar ca o iubesti, apoi urmezi pasii celorlalti, capishi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 12 ani si plac o fata de 11 ani, i-am spus in fata ca o plac, am petrecut timp cu ea, am fost la magazin...Si fa-i complimente... ¡Madalin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa va zic problema mea daca puteti sa ma ajutati
S-a mutat de kurand o fata l amn in clasa si e cea mai frum din scoala love struck in clasa n-am cum sa-i zic ca fac aia misto...so duk acasa am incercat da se duce cu multe fete dupa ea si...help!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toare fetele sunt la fel. niste tarfe care iti fac viata amara... ai sa te convingi de asta...slf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care ii faza daca te aud si cei din clasa mare chesti sa ii zici la o fata te plac sau te iubesc de parca ii sfaristu lumi daca zi ce cate fete mai sunt pe pamant crezi ca nu ea ii pe placul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare lucru daca ii ai idu de mess ii zici ca mereti cei din clasa/niste prieteni la plimbare
ii zici un loc unde sa va intalniti cand ajunge acolo ii zici ca ceilalti nu or mai putut sa vina te plimbi cu ea ii zici cateva complimente si la sfarsit o intrebi daca mai vrea sa iesiti ce ii asa mare lucru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa iubesti este un lucru frumos... dar ai grija sa vezi cum iti exprimi dragostea fata de acea persoana...si cel mai mult conteaza sa ai curajhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as crede ca asa trebuie sa o alini cu vorbe frumoase sa fie toate din sufle dar nu numai vorbe goalle. peurma stai mai mult cu ea te starui sa petreci cit mai mullt timp cu ea si in acest timp trebuie sa fiu dulce cu ea dar nu dur si sa no superii dar sa-i spui ceva amuzant sai fie vesell cu tine. nu depinde cadourile sau pe unde o ducii depinde sinceritatea ta. o sunii mai des inainte de somn o sunii si sai urezii noapte buna ii mai ducii si o floate ( trandafir)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cunoscut o fata pe mes nu am vazut-o fata in fata vorbesc de ceva timp cu ea si nu stiu cum sa ii spun cat de mult o iubesc i-am spus o data dar m-a respins