| misu17 a întrebat:

Cum imi conving prietena sa facem dragoste? Pare o intrebare stupida dar nu este. ea are 16 ani eu 17 ne cunoastem de 3 ani, suntem impreuna de 1 an si ceva. si deja am inceput sa ne cunoastem cat de cat avand in vedere ca a dormit la mine de vreo 4-5 ori (in ultimile 2 luni). (ma refer la chestii intime). Cand incerc sa o excit cat mai tare ea imi ridica mana spunandu-mi pur si simplu ca nu vrea. si stiu ca ma iubeste si mi-a spus ca ar face chestia asta daca eu nu as pleca ( plec in italia prin septrembrie, definitiv, adica o sa vin prin tara dar rar ). Amandoi suntem virgini si nu cred ca ar fi asta cea mai mare problema. Imi doresc mult sa fac chestia asta cu ea. nu cu alta pentru ca (,) chiar simt din toata inima ca o iubesc si vre

Răspuns Câştigător
| Robbu a răspuns:

Prin faptul ca tu pleci, n-ai sa o convingi.Am tot 17 ani, sunt impreuna cu o fata de aproape 3 ani...si stiu ce simti acum, la inceput asta mi-am dorit si eu, ca am auzit prietenii si multi altii cum ca ei se culca cu prietenele lor.Si incepuse sa imi fie ciuda si nu stiam cum sa ii cer asta.Dar apoi am stat de vorba cu ea, deschis despre facut dragoste si toate astea.Si am realizat ca nu e bien sa facem asta de la varsta asta, deoarece pot intervenii complicatii apoi si iti vei distruge atat viata ta cat si pe a ei de mici.Multa bafta, si nu te lua dupa prieteniwinking!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca mai aveti timp si de la 18 ani o puteti face linistiti.

| Zenithf a răspuns:

Du-o cu tine in Italia, sau uita de problema asta.

| MMihai a răspuns:

O femeie, zdravăna la cap, trebuie să înceapă viața sexuală, după ce termină liceul! Dacă tot pleci definitiv în Italia, lasă fata în pace, că oricum multe sute de Km, înseamnă ruptura relației! Tu vrei sex, Mișulică 17, dar mai sunt încă câteva zeci de mii de femei, în România, care vor și ele sex, dar nu au partener sexual. Termină cu prostiile! Mișulică 17. // Sau Tu vrei să îi,, deschizi viitorul,, ca după plecarea ta, în Italia, ea să facă sex, cu alții, în România.

| Narcis2007 a răspuns:

Probabil daca nu trebuia sa pleci o faceati de mult...trebuie sa o intelegi...se teme ca o faci si dupa o lesi(chiar daca o iubesti)

| Rebecca a răspuns:

Daca isi incepe viata sexuala cu tine ii va fi si mai greu sa se obisnuiasca cu lipsa ta. are dreptate. Daca relatia ar putea continua in mod normal, ar face-o pentru ca te iubeste. Dar daca pleci, o vei face sa sufere daca te culci cu ea.

| DorelSudoru a răspuns:

Legaturile sexuale 16-17 sau chiar mai mici au devenit un lucru obisnuit deci...