| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma iubeste cu adevarat daca el ma minte?

Răspuns Câştigător
| scriitor a răspuns:

Poate să te iubeasca dar puţin probabil să te şi respecte. Oricum, depinde şi de felul tău de a fi. Ce preferi? Să fi fericită trăind în minciună sau nefericită ştiind adevărul?

14 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

Daca sunt minciuni "nevinovate"- pentru a te necaji sau proteja de ceva, este chiar asta un semn ca te iubeste... Daca insa sunt altfel de minciuni, renunta la el(ea): nu te iubeste!

| roxana_2871 a răspuns:

Pai testeazal ...vezi cat de mult tine el le atine... ce ar face el pentru tine daca te iubesct asa cum sustine ...si daca trece testele tale atunci e sigur ca te iubesct cuadevarat happy

| cami_6226 a răspuns:

Punel la incercare, prefate bolnava si vezi reactia lui, daca este ingrijorat e o dovada de iubire.inventeaza o problema grava legata de bani si vezi daca se agita cat de cat sa te ajute cu bani si multe altele, inventeaza chesti din astea si atunci iti dai seama daca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce copile sinteti... happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mintindu-l si tu pe el. Daca totu este ok, inseamna ca asa se simte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi dau seama daca el ma iubeste cu adevarat daca el de cate ori il intreb evita raspunsul chiar daca a zis ca ii este frica sa nu se indragosteasca de mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incerc sa ma apropii cat mai mult de el si vad ce vrea cu adevarat de la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma nu stiu poate are un motiv anume pentru care te minte. depinde in ce mod te minte si in legatura cu ce? in mare parte baieti mint in legatura cu alte relatii asta e un lucru rau acum trebuie sa te gandesti si sa fii cu ochii pe elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum ma pot convinge daca ma iubeste sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un iubit si nu stiu daca ma iubeste cum il iubesc si eu cum il testez sa vad dca ma minte sau spune adevarul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu fie indiferent ba din contra sa-ti ofere atentia necesara. Sa te respecte :X si sa-ti vorbeasca mereu frumos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa spun ceva, nu ne-am vazut fata-n fata, ne-am cunoscut doar pe mess si ne-am indragostit, el zice ca ma iubeste are mult, dar am indoieli in privinta asta. Ma minte sau nu? Vreau sa-l testez dar care ar fi cuvintele potrivite...va rog ajutati-ma! Vreau sa stiu asta, e important pentru mine, nu vreau sa fiu mintita, sa batajocoreasca de mine etc. Va multumim, astept rasp de la voi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepe sa se raceasca de tine sau daca vezi ca nu prea mai are chef de tine si numai este pesoana cum era in primele zile cand l-ai intalnit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prefate ca esti bolnava si vezi ce reactie are.