| Mysteryossa a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma minte si am inseala? dar daca nu ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Fiecare relatie are momentele ei de ''greu''. 10 luni nu e tocmai putin deci nu cred ca el nu mai vrea. trebuie sa te gandesti ca daca tu nu il prea lasi atunci a avut intr-un fel sau altul un motiv intemeiat sa te minta. dovada ca te iubeste happy altfel nu ii pasa si iti spunea. ar trebui sa ii acorzi putin spatiu dar sa nu ii dai drumul. ar trebui totusi sa fi putin mai libertina. unui baiat nu ii place cand o fata ii ''interzice'' ceva. tine de caracterul nostru si oricat de mult te-ar iubii tot l-ar deranja intr-un fel sau altul. daca esti atat de nesigura incearca sa povestesti cu el. cumunicarea este cea mai importanta. daca il iubesti si merita tine de el.

3 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Bogdan a subliniat un lucru foarte interesant. Daca stii sa citesti limbajul trupului iti poti da seama daca te minte, te place, te inseala si toate celelalte. Fiecare om are anumiti "indici" ce spun lucruri importante despre gandurile lor, desi ei incearca sa minta si sa te convinga ca au facut sau au fost in alta parte.

| Bogdan01234 a răspuns:

Pai totul poate fi vazut in comportamentul lui. partea cu inselatul sincer este foarte greu sa iti dai seama daca nu il cunosti de mult timp. cu mintitul de asemenea. dar felul in care se comporta, gesturile pe care le face, vocea pe care o are in momentele cand tu nu esti sigura pe tine sau pe ceea ce face el ar trebui sa iti spuna multe. daca nu ai mai putea povestii cu prietenii daca aveti prieteni comuni insa nu direct pentru ca ar putea sa ii spuna lui si apoi sa se supere pe tine. trebuie sa te gandesti ca daca are un comportament mai ciudat poate fi si din cauza altor probleme nu din a ta sau din cauza ca a facut ceva gresit fata de tine happy

| Mysteryossa explică (pentru Bogdan01234):

Chestia cu mintitul: stiu sigur ca sambata trecuta a fost cu varul lui la o discoteca dar nu recunoaste.nu a facut nimic.nu m-a inselat dar nu mia sp ca s-a dus.stiu ca imi mai "ascunde" unele lucruri, adica de obicei cand mai pleaca cu baietii, pentru ca eu nu prea ii dau voie...si din cauza asta mai pleaca dar...nu stiu, nu ne-am mai vazut de o saptamana iar maine facem 10 luni de cand suntem impreuna.stiu ca ma iubeste dar mi-e frica sa nu il pierd si am impresia ca nu mai e la fel sad

| Bogdan01234 a răspuns (pentru Mysteryossa):

Fiecare relatie are momentele ei de ''greu''. 10 luni nu e tocmai putin deci nu cred ca el nu mai vrea. trebuie sa te gandesti ca daca tu nu il prea lasi atunci a avut intr-un fel sau altul un motiv intemeiat sa te minta. dovada ca te iubeste happy altfel nu ii pasa si iti spunea. ar trebui sa ii acorzi putin spatiu dar sa nu ii dai drumul. ar trebui totusi sa fi putin mai libertina. unui baiat nu ii place cand o fata ii ''interzice'' ceva. tine de caracterul nostru si oricat de mult te-ar iubii tot l-ar deranja intr-un fel sau altul. daca esti atat de nesigura incearca sa povestesti cu el. cumunicarea este cea mai importanta. daca il iubesti si merita tine de el.