| LarissaMouse a întrebat:

Cum imi dau seama daca ma place sau nu?
el : -nu ma saluta cand ne vedem la scoala
-in clasa sta cam pe langa mine
-problema este ca el a fost cu o fata din clasa si mie ca inca ii mai place de ea(sper ca nu)
-el este mai dur ca sa zic asa.nu e timid deloc, cel putin cand nu vine vorba de o fata si e rac ca mine love struck
-simt ca ii place de mine, dar nu stiu. poate ma insel.suntem diferiti. uneori ma gandesc cum lui sa ii placa de mine? pare imposibil...
-si ultimul lucru, il deranjeaza daca il jignesc cumva, sau daca il invinovatesc de ceva ce nu a facut.
-uneori isi mai arunca privirea la mine
deci ce credeti?

Răspuns Câştigător
| angelRBD a răspuns:

Daca i-l jignesti este logic sa te ignore sa nu te salute sau sa nu stie ca existi in clasa. e si foarte sigur pe el cea ce inseamna ca nu suporta sa i-i gresesti sa-u sa-l jignesti incearca sa nu mai faci asta daca sta pe langa tine in clasa inseamna ca are un motiv. daca te tachineaza inseamna ca si lui ii place de tine dar in acelasi timp il enervezi. incearca sa vorbesti fumos cu el sa vezi ce reactie are. poate iesiti undeva si va clarificatis entimentele.
succes
funda plsX:X:X
a nu fi prea sigura ca ta place pana nu vorbesti cu el

2 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Normal ca il deranjeaza dacă îl jignești cu ceva, sau dacă îl învinovățești pe nedrept. E bine că sunteți diferiți, e mai distractiv așa. Poate nu te salută pentru că el crede că nu îl placi. Încearcă să ți spui ce simți pentru el și ai să vezi ce se întâmplă, poate ieșiți la un suc.

| UbexFlo a răspuns:

Uneori isi mai arunca privirea la tine, logic ca se enerveaza daca il jignesti si.nu te saluta la scoala.Chiar crezi ca te place?