| nikooleta a întrebat:

Am o mare problema... este un baiat in scoala ca imi place foarte tare! Mai demult comunicam mai des, mergeam impreuna acasa(traim aproape), aveam lucruri in comun. In ultimul timp el nu imi mai scrie, aproape deloc nu se saluta si rar ne vedem. El nu a stiut niciodata ca mie imi place de dinsul, doar o prietena i-a spus lui, insa el nu stie daca lui ii place de mine. Ce sa fac pentru ca sai distrag putin atentia? De ce credeti ca el acum nu prea ma observa? Cum credeti e vorba de o alta fata sau vrea pur si simplu sa se joace cu mine? Cine ma ajuta dau funda*

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Nu te observa pentru ca se gandeste daca sa fie cu tine sau nu, daca te placea foarte mult deja iti zicea ceva, dar tu incearca sa te porti ca o prietena totusi si sa glumiti impreuna sa vorbiti subiecte normale ca si cum tu nu ai sti ca el stie ca tu il placi (scuze daca am scris incurcat).

2 răspunsuri:
| Shugareala a răspuns:

Incearca atunci cand il vezi sa intri in vorba cu el, intreaba-l ce mai face, ce a mai facut in ultimul timp ca nu l-ai mai vazut de mult, si vei vedea cum reactioneaza. Si in functie de reactia lui vezi daca e interesat sa vorbeasca cu tine sau nu.

| BettyEllA a răspuns:

Buna nikoleta! happy
Parerea mea este ca el este genul de baiat care ii place sa se joace cu fetele. big grin
Daca vrei sa ii atragi putin atentia arata-i ca tu ai ceva special care celelalte fete nu au.hee hee
dupa ore propune-i sa iesiti in oras sau in parc sa vorbiti si ii poti spune ca te deranjeaza faptul ca de la un timp te ignora. Dupa raspunsul lui o sa iti dai seama daca pe place sau pentru el esti doar o amica.
Succes! numai bine.:*