| costinus3meow a întrebat:

Cum imi dau seama daca sunt gravida, care sunt primele simptome ce apar in primele saptamani?
Funda :3

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Vomiti peste tot si papi ca o purcica si devi una

| corbulalbrosu a răspuns:

Primul, dar si cel mai important semn si care de fapt este si unicul, in cazul in care s-a format o sarcina, se manifesta prin absenta menstruatiei deoarece nu se mai elimina ENDOMETRUL fiindca ovulul fecundat este implantat in acesta. Primele semne de sarcina pot sa apara dar nu intotdeauna si nu in cazul tuturor femeilor, incep sa apara/sa se manifeste in momentul in care sarcina ajunge la 6-7 saptamani de existenta. Multa sanatate.

| aXy99 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina pentru a fi mai sigura.

| Goete a răspuns:

Iei un test de sarciba de la farmacie, urinezi pe el si iti da rezultatul

| alexandrualind a răspuns:

Deci esti enorm de grasuta.

| Jessica007 a răspuns:

Nu la toate femeile se manifesta la fel. Unele au simptome si dupa 2 saptamani altele in schimb nu manifesta niciun simptom pe toata perioada sarcinii.In legatura cu intrebarea ta simptomele sunt:greata, varsaturi, intarirea sanilor, somnolenta, pofte alimentare.