| blacktulip16 a întrebat:

Dupa care saptamani de sarcina apar primele simptome?

12 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Primul e lipsa mentruatiei. asta e primul

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Dupa ce iti zice mama ta sa pleci de la usa ei

| blacktulip16 explică (pentru Deeaaaaaaaaaaaa):

Woow! decat raspunsuri din acestea mai bine abtine-te!

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns (pentru blacktulip16):

Si daca nu vreau?

| Purec a răspuns:

Dupa 2 saptamani, iar greturile in niciun caz asa devreme happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

După 2 săptămâni sau chiar mai târziu, depinde de organism.

| Felys a răspuns:

Primul simptom este cand iti intarzie ciclul, greturi poti avea sau nu, eu am avut undeva dupa 6 luni, la 4 luni jumate cand misca copilul ar fi iar un fapt ca esti insarcinata clar, nu e obligatoriu sa ai vreun simptom la inceput, rau iti poate fi si din alte cauze nu doar la sarcina

| grab a răspuns:

Tinand cont ca ai sanse reale de a ramane dupa 1-2 saptamani de la menstruatie, ar trebui ca in maxim 3-2 saptamani sa iti vina ciclul. Daca nu iti vine => test de sarcina.

Cumva e dependent de aparitia menstruatiei cu cateva zile eroare.

Asta in ce priveste confirmarea de sarcina.

In ce privesc simptomele, de la caz la caz, poa sa fie cateva zile, poa sa treaca neobservata happy

| SunnyDay88 a răspuns:

Primul simptom de sarcina este lipsa menstruatiei. dupa ce aceasta nu apare, incep sa apara si restul simtomelor, sani umflati si sensibili, eventual greata si/sau dureri de spate etc.

| SiLaS a răspuns:

Dupa "cate" saptamani? o sa iti dai seama cand o sa pleci de acasa frumusel pe picioarele tale daca te mananca sa experimentezi

| uiteasa a răspuns:

Din primele zile. vei avea stari de greata dimineata si vei fi cam prost dispusa si f usoar iritabila happy