| mary_3368 a întrebat:

Cum imi dau seama daca un baiat este indragostit de mine sau este obsedat de mine? help plsss

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

De cele mai multe ori, fara sa ne dam seama, obsesia se confunda cu dragostea...iar dragostea devine obsesie, lucru pe care putini il constientizam.
Important e sa fim capabili sa facem diferenta intre cele doua notiuni total diferite. Iubirea e ca o conversatie telefonica: daca ti se inchide telefonul, nu trebuie sa mai formezi numarul pentru a nu se transforma in obsesie. Obsesia se poate naste din orice ne dorim sa avem, dar nu putem avea, sau avem dar nu constientizam ca avem.

| superdorex a răspuns:

Din felul lui de a fi, sa-l vezi ca iti da atentie, sta in preajma ta, glumeste cu tine, iti arunca aluzii, rade la glumele tale, te priveste altfel, deci e o parte din comportamentul unuia care place o fata! multa bafta!

| Chauderitza a răspuns:

Buna mary.
Eu zic. : cand un baiat este indragostit de tine are urmatoarele instincte: Se uita dupa tine, te priveste atent, se emotioneaza cand vorbesti cu el.
Sper ca te-am ajutat.
:*

| oanard174 a răspuns:

Pai stai un pic, una e sa fie indragostit si alta e sa fie obsedat, oricum daca e indragostit de tine sa zicem ca:face unele gesturi de care tu lol ca iti dai seama ca le face doar pentru ca e indr de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| mary_3368 explică:

El isi doreste f mult sa fie cu mine. mi-a zis asta. si mi-a spus ca nu o sa renunte usor. o sa incerce sa imi fie pe placstraight face D'asta nu stiu daca este pur si simplu indragostit sau a devenit o obsesie dorinta asta a lui de a fi cu minesad

| honey90 a răspuns:

Eu cred ca in asa caz ca al tau poate sa inceapa de la o salutare, atentie din partea el, o invitatie...sau poate sa tio spuna in fata

| Mutruc_Valerica_1994 a răspuns:

Atunci cind el te dezmiarda