| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca unei fete ii place de mine?

Inainte ma saluta, ma pupa pe obraz, ma lua de mana cateodata, imi zambea si se uita aproape mereu in ochii mei etc, insa de la un timp de vreme nu prea ma mai baga in seama. nici nu ma mai saluta nici nu se mai uita la mine.

eu sunt genul de baiat mai indiferent si nu prea imi place sa fac primul pas pana nu sunt sigur ca persoanei respective ii place de mine.

ma gandesc ca poate ea crede ca mie nu imi place de ea si vrea ca sa arate ca nici ei nu ii place de mine daca eu nu imi dau interesul

ce ziceti?

dau funda pentru un raspuns frumusel

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar trebui sa te pui in locul ei si o vei intelege.
Cat timp sa te tot asedieze biata fata?
Ti-a dat toate semnalele posibile,numai nu ti-a strigat in fata ca te place,tu ai preferat sa faci pe Luceafarul,ai ramas in lumea ta "nepasator si rece".
Nu-i poti reprosa nimic,tu ai pierdut momentul si nu stiu daca poti recastiga terenul pierdut.
Incearca sa-ti arati interesul pentru ea si daca te respinge,nu mai incerca,inseamna ca ai dezamagit-o prea tare.
Dar incearca! Vorbeste-i,zambeste-i, intreab-o diverse(incepand cu tema la mate si terminand cu daca vrea ceva de la chiosc) si daca vezi ca e mirata si bucuroasa, ai sanse.
Si, alta data, fii mai pe faza!
Bafta sa ai!

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Eu zic că ea o văzut că nu iei atitudine, şi s-a lăsat, probabil s-a îndrăgostit de altcineva!

| neutrino a răspuns:

Ai pierdut trenul. Fata a fost interesata iar tu, din teama, ai tratat-o cu indiferenta, cu toate ca iti placea de ea. Probabil, asa cum este si firesc, fata s-a saturat de ifosele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e, numai ai nicio sansa cu ea, ea ti-a dat semnale, tu nu ai raspuns, vina ta, nu a ei...

| kiv1990 a răspuns:

Pai e o relatie nu o casatorie pe toata viata. N-ai nimic de pierdut

| kim33 a răspuns:

Aici ai gresit a facut ea primul pas dar tu prin indiferenta ta ai alungato acum incearca sa faci tu primul pas daca nu-i tarziu