| Alexandra_Ketrin_1999 a întrebat:

Buna TPU imi place de 1 an si ceva de un baiat la nebunie, si in acest ani si ceva ne-a intamplat multe l-am cunoscut la majoratul verisoarei mele, el este frate vitreg cu cea mai buna prietena mea si cand era majoratul am dormit intr-un pat noi 3, si mereu se uita in ochii mei, cand dormeam seara m-am trezit si i-am vazut mana pusa langa mana mea.Si de multe ori se uita la mine, dupa a inceput sa faca glume celor din jur si in timp ce vorbea se uita mereu la mine, era cand l-am prins ca se uita sa uita intr-o alta parte.Era cand am ramas intr-o camera doar noi doi si se uita in ochii mei si zambea,odata am jucat adv si prov trebuia sa ma pupe pe obraz dupa ce m-a pupat s-a facut rosu pe fata,este un baiat foarte rusinos,si cand eu dat careva provocarea sa ma sarute dupa cateva secunde a spus rusinos ca nu de astea sa spune alt ceva,am inceput sa vorbim mult pe Facebook a spus sa fim asa ca si vecinii,desi vorbea mult si deschis cu mine, cand am vorbit despre noi a spus ca sunt prea mica pentru el cand l-am intrebat daca ma place a schimbat subiectul, Eu am 14 iar el 17 ani,iar tot i-am scris, el este genul de baiat fara chef uneori si tot il insistam cu mesaje, mi-a dat de 3 ori block,prin amicul ei i-am transmis mesaje,si ma deblocat, acum sunt iar la block si cand ma vede pe strada cateodata putin zambind si uitandu-se in ochii mei ma saluta, avem foarte multe lucruri si intamplari in comun.El este mai diferit de alti tocmai de aia tot incerc sa fac ceva si am gasit site ul asta si cu mult curaj am scris.Ce ziceti ma place oare? Ce as putea sa fac sa fim din nou amici? Cateva sfaturi please

1 răspuns:
| LexaEAG a răspuns:

Daca tu ai 14 si el are 17 e cam nasol,ti-asi zice sincer ca nu esti pregatita sa ai o relatie cu un baiat cu trei ani mai mare decat tine,chiar daca nu te cunosc,desi diferenta dintre voi nu este una de la cer la pamant iti recomand sa ramaneti la statutul de amici,si sa nu-l innebunesti cu mesajele,daca ti-a dat block inseamna ca il deranjezi cu prea multe mesaje,imi pare rau sa-ti spun asta dar daca te-ar placea cu adevarat ar sta si ar vorbi cu tine ore,zile intregi... Sper ca nu te-a intristat ceea ce ti-am spus,dar daca o sa pornesti intr-o relatie cu el,s-ar putea sa te raneasca,si sa te faca sa nu mai iubesti in viata ta,fiindca la varsta ta inima ta, sufletul tau este fraged, si nu este pregatit sa indure chestii de genul, adevarate, daca te face sa-l iubesti, iar apoi te raneste e grav...