| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy
Am un coleg pe care il simpatizez de ceva vreme...
Problema e ca nu stiu ce vrea el, pentru ca odata se baga asa in seama cu mine, vine si se pune langa mine, cand zice o gluma sau ceva se uita la mine si imi zambeste des...asta se intampla intr-o zi... dupa aia maine zici ca nici nu ma cunoasete:-|
Apoi iar se baga pe mine...eu ce sa mai cred? sunt confuza:-|
El e genul acela de "bad boy" ca sa zic asa, e asa mai indraznet si popular...Eu sunt cam timida desi am multi prieteni sunt mai timida cu baietii:-s
Si cand le vad pe celelalte fete ca sar pe el si il pupa imi vine sa mor...eu nu pot sa fac asa, nu e genul meu:-|
Ma rog, as zice ca nu ii pasa de mine... dat atunci de ce cateodata sta toata ziua cu mine?laughing
Sper ca ma ajutati cu un sfat...sa imi spuneti ce sa fac!big grin
Si multumesc mult! Fundahappy

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

laughing Iti zic din proprie experienta ca daca o sa continui sa nu faci nimic iti vei pierde sansa de a fi prietena lui. Eu cred ca te place, dar din cauza comportamentului tau e "in ceata ", n-are idee daca-l placi sau nu si nu prea stie sa te abordeze. Lasa timiditatea pentru ca in majoritatea cazurilor nu aduce nimic bun. Nu zic sa faci ca si restul fetelor, dar cauta-i compania, fa-l sa vada cate aveti in comun... mai pe scurt, acorda-i atentie.
Succes!

| EmmyK a răspuns (pentru zăGhost):

Merci de sfathappy ai o fundita din partea meawinking

| zăGhost a răspuns (pentru EmmyK):

Sper sa-ti fie de folos si sa nu treci prin aceleasi tampenii ca mine. ^^

3 răspunsuri:
| gianina14 a răspuns:

Pai ar trecuii sa uti putin de timiditate nu iti cere nimeni sa fii ca celelate feta dar cel putin dai si uh motive sa creada ca il iubesti si poate mirarea ta va vi ca vrea sa fie cu tine decat cu celelate fete care sunt niste false pentru si probabil sta cu tine pentru a te cuceri sa arate altora sau chiar lui insasi ca poate face orice fata sa se indragosteasca de el sau poate chiar te place dar nu am de unde sa stiu eu asta asa ca intreaba l pe el.
Bafta si pupici sper sa te ajute rasp meau:*