| aaaaaala a întrebat:

Cum imi imbunatatesc relatia cu iubitul meu? suntem de aproape doi ani impreuna si eu mi-as dori sa aduc ceva frumos relatiei noastre vreau sa isi doreasca si mai mult decat acum sa ma ia sa fiu a lui toata viata (va rog evitati raspunsurile copilaresti)

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie chestia cu gelozia mi se pare o prostie. In afara faptului ca poate sa rezulte ceva urat de tot, gelozia intotdeauna deformeaza o relatie inspre rau.
O relatie din perspectiva masculina este afectata cel mai tare de atitudinea perechii lui in doua privinte: sexuala si administrativa.
In prima, poti sa iei tu initiativa, sa o mai condimentezi cu cate ceva, sa fii mai activa.
In a doua, sa te arati buna gospodina, sa nu faci cheltuieli fara rost, sa stii sa te organizezi eficient.
Exista o vorba, si asta foarte valabila: "Un barbat vrea ca femeia sa fie doamna in societate, bucatareasa in bucatarie si -umm- fara inhibitii - in dormitor".

| onasis1961 a răspuns:

Fă-l puţin gelos, să vezi ce reacţii are! Puţină gelozie face iubirea mai arzătoare! Vezi să nu exagerezi prea mult cu gelozia! Să fii iubită şi îndrăgostită maxim!

| neutrino a răspuns:

Unele fete au minte, altele nu. Tu ai dorinta.

| pisicutzamik a răspuns:

Pai fi tu si arata-i ca il iubesti, si ce iti mai trece prin cap tie ca doar este iubitul tau si tu stii ce ii place si ce nuwinkingbafta