| anonim_4396 a întrebat:

Cum își închipuie unele care sunt amante că bărbatul căsătorit cu care umblă, v-a divorța într-adevăr de nevastă ca să se însoare cu ele?
Cum pot fi atât de naive? laughing

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Sunt naive, nu au experienta, sufera de singuratate, dar mai sunt si un alt gen, care pun ochii pe barbati vulnerabili si acestia in cele din urma divorteaza. Conteaza sa ai un pic de intutie chiar daca nu ai experienta si bineinteles anumite principii astfel incat sa nu te lasi amagita de un om de genul asta dar oricum ar fi, un barbat casatorit nu trebuie niciodata ales fiindca se ajunge la suferinta, ori a amantei ori a familiei lui. Si daca un cuplu este vulnerabil datorita greutatilor nu inseamna ca nu se iubesc si mai bine nu te bagi.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Forma corecta la viitor este: "el/ea VA divorta"

https://www.conjugare.ro/romana.php?conjugare=divor%C8%9Ba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu sunt neaparat naive.
Am o amica parasuta, care a locuit cu un barbat ce avea dublul varstei ei, si copil. Ala si-a lasat ca prostul casa cu tot cu nevasta si copil, si s-a mutat cu aia de 20 de ani (nici macar frumoasa), in camera ei, din casa parintilor ei.
In acelasi cartier, la cateva case distanta, unul a procedat la fel, doar ca parasuta de care s-a indragostit, nici macar nu il accepta intr-o relatie. E al 3-lea sclav pe langa parasuta respectiva, primeste atentie intermitent. Tipul e politist, reusise ceva-ceva in viata. Sotia lui era femeie ok.
Intr-adevar, sunt si femei naive, care se lasa amagite de barbati casatoriti, si raman doar cu sperantele. Se intampla de ambele parti. Cele mai multe relatii sunt intre un naiv si un profitor.
Oamenii cu principii isi gasesc mult mai greu o potrivire.

| Hammurabi a răspuns:

Hai să-ți spun ceva.
Când eram copii, mergeam la furat cireșe de prin grădinile vecinilor. Și mâncam cireșe până ne dureau burțile.
Dar dacă mama cumpăra de la piață 3 kg de cireșe, abia dacă mă atingeam de ele. Nu era deloc același lucru. laughing

Cam așa e și cu amanta.
În mintea lor, sunt bune rău doar cât sunt amante.
Pentru că, dacă divorțează, se căsătoresc și devine nevastă, obligatoriu, amantă va deveni alta, iar ea va deveni o nevastă de 2 lei ca și precedenta.
Explică tu psihologic chestia asta. laughing

| Arakiss a răspuns (pentru Hammurabi):

De ce nevasta de 2 lei man? Poate o iubeste ca de aia sta cu ea si are amanta separat. laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Arakiss):

Da, mare iubire mare.
Mai era un deștept pe aici care zicea că nu contează ce faci, contează doar ce simți. laughing

| sofisis a răspuns:

Nu sunt toate naive. Sunt foarte multi barbati care divorteaza. De asemenea sunt multe amante care nici nu vor ca barbatul sa divorteze. Restul...sunt doar naive si atat.

| LordCristobal a răspuns:

Amantele diferă de la caz la caz. Unele amante așa cum ai scris tu mai sus sunt naive și speră că o să îl fure pe bărbatul respectiv la un moment dat.
Însă genul asta de amante naive nu trebuie subestimate, chiar daca sunt naive unele vor lupta până la capăt pentru un bărbat adică furia amantei nu cunoaște limite.De altfel au existat și cazuri în lume unde o amanta a încercat să atenteze la familia bărbatului.
Revenind la întrebarea ta, naivitatea lor probabil vine din cauza faptului că vor sa se simtă iubite și să aibă un bărbat în preajma lor tot timpul, adică nu suporta singuratatea.
Dar genul asta de amante sunt rare și puține.
De regulă amantele prefera sa fie satisfăcute sexual și cu bunuri materiale(banii, haine, poșete).

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu e trist, sa stii ca barbatul tau, nu e fericit alaturi de tine, si sta doar constrans de anumiti factori?

| haileewatson a răspuns:

Naivitate si fire usor de manipulat. Probably some daddy issues too

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amantele sunt care vor să se mărite cu bărbații însurați și dacă văd că nu reușesc termină relațiile cu ei.