| 00Roxanne a întrebat:

Cum il faci pe barbatul fecioara sa se insoare.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il suporti pana face singur pasul ala.
Si eventual il impingi 'finut' spre acest pas. Depinde ce e intre voi.
Zice bine Rox3tte, am un prieten fecioara, e intr-o relatie serioasa de multi ani, si... Ma bucur ca a gasit o fata cu atata rabdare laughing
S-a hotarat singur sa o ceara, s-a sfatuit cu prietenii apropiati (inclusiv cu mine), dar a ezitat mult pana a facut-o.
Nu stiu daca toti "feciorii" sunt asa, dar asta are in el un spirit competitiv (frustrare) maxim. Cand a vazut ca varu-su si-a tras logodnica inaintea lui, abia atunci a cerut-o si el.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Il scapi de feciorie

| ania a răspuns:

Nu poți face pe nici un bărbat să se însoare dacă el nu vrea.Ce poți face e să ai încredere în planul lui Dumnezeu și să nu accepți să faci sex înainte de căsătorie. Dacă primește tot ce el simte că dorește de ce să se mai obosească cu deranjul de a se însura?

| RAY a răspuns:

O hartie o sa va intretina iubirea a? aici nu e vb de zodii si de faptul ca casatoria e o porcarie o inventie cretina umana, la varsta voastra numa de nunta nu aveti nevoie, si ce crezi o sa muriti impreuna? omul nu e monogam si in veci nu va fi

| seth2016 a răspuns:

>> să nu accepți să faci sex înainte de căsătorie

Ah, planul lui peste laughing.

Pui presiune pe el. Chemi familia lui in ajutor.

| Rox3tte a răspuns:

Bărbatul fecioară e în topul celor celibatari, sincer... greu. Ei sunt foarte critici, analitici, economici și ordonați...
Fecioarele, în general, le cam este teamă de acest pas pentru că vor mai întâi să aibă o situație materială acceptabilă și se gândesc de două ori înainte de a lua o asemenea decizie. Sunt atenți la detalii, nu sunt extrem de romantici, dar te simți protejată și iubesc cu sufletul...
Prietenul meu e Fecioară... Mi-am luat gândul de la măritiș...

| claaau a răspuns (pentru Rox3tte):

Dar si cand o sa te ceara nu o sa-ti para rau ca ai asteptat atat dupa el!

| girafa12345 a răspuns:

Nu tine de zodie. Daca te iubește si are planuri de viitor o sa o facă, doar lasa niște indicii spune-i clar ca vrei ceva serios, ca vrei sa treci la pasul următor, ca x y si z de vârsta voastră s-au logodit etc. Chestia cu zodia nu are nicio legatura. Daca nu are planuri cu tine poate sa fie scorpion, gemeni sau știucă. Succes