| Marcel3Pule a întrebat:

Cum iti dai seama ca o fata e virgina fara sa o intrebi sau sa o verifici (pentru interes public)

Răspuns Câştigător
| ColdShadows123 a răspuns:

Cu un detector de minciuni

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu nu poti sa-ti dai seama deloc, daca o fata este vrigina sau nu, exceptie facand daca ea este deja insarcinata si sarcina se vede.
Totusi, nu vad de ce ar fi in 'INTERESUL PUBLIC" cunoastrea starii unei fete?!
Asa ceva nu este problema nimanui, exceptie facand parintii, daca fata este minora!
In principiu este si ilegal sa publici informatie strict personala si confidentiala despre cineva, fara consimtamantul acelei persoane.

| Marcel3Pule explică (pentru Violleta2022):

Fata are 14 ani si zice ca a avut relatii sexuale dar nimeni nu o crede si vreau sa stiu daca este adevarat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marcel3Pule):

Un medic ginecolog poate constata dezvirginarea si starea himenului, deci, o duci la ginecolog si aflii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se defineste ca fiind un concept de natura psihico-mintala si din acest motiv fiindca nu este de natura fizica adica ceva palpabil/tangibil sau vizibil, starea de virginitate a unei fete/femei sustinute/comunicate de ea o accepti ca atare. Sau din contra NU o accepti, insa bineinteles asta doar in cazul in care ai informatii strict exacte. big grin

| MiruD a răspuns:

Nu prea ai cum. Pentru ca aparențele de multe ori inseala.

| Marcel3Pule explică (pentru MiruD):

Asta cred ca e cel mai prost raspuns
A da esti fata
lasa atunci.

| Mada606 a răspuns:

Nu prea poți, în general până la 16 ani sunt, după doar din comportament sau reacția ei la lucruri vulgare, poze pe net sau vorbe