| Doctoru_7315 a întrebat:

Cum ne putem controla ejacularea? Cum sa invatam sa o controlam sa avem un act sexual cat de lung dorim, sa avem un control suprem asupra acestui reflex? Rog pe cei care au gasit rezolvarea, sau stiu ce si cum sa faca pentru a controla ejacularea sa posteze raspunsuri. Am pus aceasta intrebare atat pentru mine cat si pentru cei care vor sa afle dar le este greu sa intrebe, sper sa gasesc ceva bun pentru ca sunt satul de toate lucurile inutile de pe net si tepele, ganditiva bine inainte sa postati vreo prostie. Rog seriozitate, si sa se posteze doar lucruri eficiente, ce stiti din experienta nu din auzite. Cei care au chef de glume,,, bascalie", batjocura la adresa celor care intreaba sau lasa raspunusri la aceasta intrebare, sa se abtina.

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Mm, in primul rand, dupa parerea mea trebuie exercitiu. Faci sex 1 data pe zi macar, si in timp ar trebui sa se amelioreze de la sine. Vezi sa nu dai in extrema cealalta, de nu poti sa termini nici dupa 2 ore happy. Eu zic ca 30 de min e de ajuns, parerea mea.Nu aplic vreo tehnica speciala, mai mult de atat, incearca sa-ti controlezi respiratia (sa respiri regulat) si sa nu te gandesti la ce faci happy. Cum zice si persoana de a scris mai sus, te opresti cand simti ca vine, 10 15 secunde, continui. Poti incerca si sa consumi un pahar de vin rosu (dar nu mai mult) inainte de sex.
Sper sa mearga si la tine, succes.

6 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Esti doctor, nu se presupune ca sti?

| Alexander21 a răspuns:

In timp ce urinezi,incearca sa opresti,iar lasi, iar opresti. Asa iti exersezi rezistenta, si fi sigur ca atunci iti vei putea controla ejacularea.Ca sa ai un act sexual mai lung, nu poti controla, asta depinde de excitatia care iti vin de la hormoni.Ca sa tina mai mult actul sexual, sunt medicamente.Sau,natural,poti face de doua ori, asa va tine mai mult a2a oara.Ai grija sa folosesti prezervativ a2a oara.Bafta!

| Doctoru_7315 explică:

Apreciez raspunsurile voastre de pana acum, astept si alte persoane sa raspunda, si sa ne impartaseasca tehnica lor actuala, si cum au invatat si de unde s-au informat. Aceasta intrebare sunt sigur ca o au multi dar le este jena sa intrebe, de aceia cu cat mai multe raspunsuri, cu atat mai multe informatii. Va multumusec la toti care ati raspuns si, repet, astept raspunsuri in continuare.

| Doctoru_7315 explică:

Tot legat de aceasta problema am citit pe un forum desore sexul tantric cu retroejaculare. Daca stie cineva mai multe detalii as fi foarte recunoscator.

| Doctoru_7315 explică (pentru Doctoru_7315):

Chiar daca nu mi s-a raspuns am gasit eu o carte despre asa ceva, cautati Multi orgasmic man, o recomand.

| Doctoru_7315 explică:

Am auzit de un tip care a facut sex prima oara in viata lui, si l-a tinut o ora jumate fara sa ejaculeze. Este posibil asa ceva? Si cum sa fac sa ma relaxez, sa-mi controlez emotiile de orice fel?