| Barbiiiedoll a întrebat:

Ce analize trebuie sa fac ca sa vad daca am luat vreo boala cu transmitere sexuala?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Analizele de sange si din ele se fac anumite teste ca test hiv

| neutrino a răspuns:

Analizele recomandate de medic. Oricum tu nu-ti poti face analize decat cu o trimitere de la un medic.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la medicul de familie, ii spui problema, iar acesta va stii ce fel de analize trebuie sa faci.
In mod normal, analize de sange.

| ywar a răspuns:

Depinde cand s-a intamplat actul sexual cu pricina... Pt HIV se fac la 3 luni de la actul sexual cu pricina apoi se repeta la inca 3 luni.
Practic, tie iti trebuie o trimitere de la medicul de familie si vei face asa:
HIV 1, HIV 2 (Testare HIV- ser ELISA)
Anti HCV
Antigen HBs
VDRL

Pe langa analizele de sange se fac si cele gineco - testul Papanicolau, test secretie.
Pt dansul ar fi bine sa faca test de secretie uretrala si analizele de sange.

Bafta si sanatate.

| Seepty a răspuns:

Cel mai probabil analize se sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ce analize sa faci ca sa vezi ce boala cu transmitere sexuala ai luat... Ca de luat, nu se indoieste nimeni.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca esti fata te duci la ginecolog unde o sa iti faca un test de secretie/test Babes Papanicolau.

| Barbiiiedoll explică:

Pai si fara trimitere din aia nu se poate face nimic?
eu m-am informat si sunt99% convinsa ca am luat boala chlamydia

| AdevărulGolGoluţ a răspuns:

Analize de sange in principal si o vizita la ginecolog sa nu fie ceva mai grav. Sper ca esti bine, mult noroc happy

| CastraveteMuratCuHerpes a răspuns:

Daca chiar esti convinsa ca ai ceva du-te maine la doctorul de familie ii spui si te trimite la analize