| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face o fata pe ciclu sa se simta mai bine de la distanta?
Ceva metode reale pentru diminuarea durerii menstruale?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Recomandai ibuprofen. Nu trece durerea astfel.

| Floridori a răspuns:

Crampele menstruale pot varia de la foarte usoare la severe, uneori fiind atat de puternice incat pot afecta activitatile cotidiene.
Este foarte frumos din partea ta daca incerci sa faci pe cineva sa se simta mai bine, chiar daca esti la distanta, dar din pacate singura solutie reala pentru aceste dureri, este reprezentanta de medicamente.
Poti doar sa incerci sa o inveselesti deoarece pe perioada menstruatiei, activitatea hormonala poate da stari usoare de depresie.
Numai bine!

| ancaval a răspuns:

N-ai nici o șansă să o ajuți + că din menstruație NU se moare, va trece cu/fără un medicament anume.
Fata ar trebui să meargă și la câteva consultații, dacă sunt dureri exagerate.

| anarosca78 a răspuns:

Nu poti, doar sa fi lângă ea psihic, oricum doar dramatizeaza, nu am auzit pe nimeni sa moara de la menstruatie?

| Garbiel69 a răspuns:

Suna la vrajitoare.