| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face pe cineva sa se reindragosteasca de mine?

19 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ii arati ce simti pentru el. Daca lui ii place ce simti pentru el atunci ai o sansa.

| mona a răspuns:

Daca acel cineva nu se reindragosteste de tine de buna voie atunci tu chiar nu ai ce face in afara sa accepti realitatea

| Prezidentul a răspuns:

Un mare filozof spunea: "Istoria îşi bate joc de cei care nu o cunosc, repetându-se."

Crezi ca iti iese din a doua ce nu ti-a iesit din prima? happy

| neutrino a răspuns:

Daca o persoana face aceeasi greseala de doua ori, inseamna ca nu o ajuta capul. Asadar, in conditii normale, ceea ce-ti doresti tu nu se poate.

| Azµre a răspuns:

Nu vrei asta!
E doar o cale de scăpare ceea ce vrei tu. Așa că las-o baltă.
Nu ai să reușești treaba asta, și nici nu e bine pentru tine.
Te-am mai întrebat și nu mi-ai răspuns de ce v-ați despărțit?

| drogh a răspuns:

O să fie foarte greu să faci pe cineva să se reîndrăgostească de tine din cauză că o să dureze mult timp. Trebuie multă răbdare deoarece o iubire pierdută nu se recuperează de la sine. Aşa că, dacă consideri că ai suficientă răbdare poţi să încerci prin a-i demonstra acelei persoane că te-ai schimbat mult faţă de cum erai şi eşti gata să ai un comportament mai diferit (adică mai calm, mai blând, liniştitor) şi un limbaj fără lucruri obscene.

| Vix999 a răspuns:

Stiu ca asta e primul instinct cand te desparti de cineva...dar ai rabdare. O sa treaca. O sa vezi ca e mai bine ca s-a terminat.
Pe tema asta sunt si vorbe : oglinda sparta si relipita nu reflecta la fel, nu linge unde ai scuipat, ciorba reincalzita nu are acelasi gust.
Stai calma ca durerea o sa treaca
Din pacate orice ai incerca sa faci acum, va parea gest disperat si nu vei face altceva decat sa il indepartezi si mai tare.

| WildDream a răspuns:

Odata pierdut e greu sa-l recuceresti. Tu stiai ce-i place lui cel mai mult la o fata, iar ruperea relatie poate arata ca tu nu ai fost tocmai ce cauta el, iar peste noapte nu poti sa te transformi in altcineva.

| Different69 a răspuns:

Demonstreaza-i ca te-ai schimbat.

| Liliana1981 a răspuns:

Dar nu inteleg. Sunteti despartiti sau sunteti inca impreuna si simti ca nu te mai iubeste?

| roxynikkkk a răspuns (pentru Liliana1981):

Despartiti!

| Liliana1981 a răspuns (pentru roxynikkkk):

Mda, Daca l-ai lasat tu cred ca mai poti reusi, In cazul in care el a fost cel care a spus stop nu mai e nicio sansa.

| Smile3 a răspuns:

Nu o poti face sa se REindragosteasca! Ori inca nu ai pierdut-o, ori nu ai avut-o niciodata!

| Ursfelix a răspuns:

Uite asa:mergi la scoala dupa ce se termina orele i zici sa mai stea 1 ora dupa ore ok? iar dupa aia iti scoti plula afara si i zici sa vina sa tio suga si dupa aia faceti sex si dupa aia sunteti impreuna. Asta a fost pa pa.

| plansulsirenelor a răspuns:

Fii cel/cea care erai atunci cand te-a cunoscut persoana respectiva.

| robertparla a răspuns:

Macar vb cu mine nu iti cer mult sunt eu robert gandeste bine si da-mi un raspuns pe mess

| robertparla a răspuns:

Nu trebuie sa ma reindragostesc de tine pentru ca inca te iubesc mult de tot