| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa il fac pe fostul meu prieten sa se reindragosteasca de mine si sa nu mai umble dupa alte fete?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

De ce ai face asta? Prin asta nu vrei castiga dragostea lui ci i-o vei cersi! Te-ai multumi cu o farama de inima? Nu-ti doresti un baiat a carui inima sa bata doar si numai pentru tine? Esti valoroasa, nu te umili! In tot cazul, daca s-ar intoarce la tine sau daca s-ar "reindragosti" de tine ar trebui sa innodati ceva ce deja s-a rupt si niciodata nu va mai fi la fel.Nu mai tanji sa fii iubita de cineva caruia nici nu-i pasa de sentimentele tale.Nu e usor, stiu, toti am trecut pe aici, mergi mai departe! Fii optimista si increzatoare si niciodata nu privi inapoi! Ai viitorul in fata si exista multi baieti pe lumea asta capabili sa iubeasca sincer...happy ai grija de tine!

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu ti-as sp sa te gandesti de 2 ori inainte sa faci o greseala.gandeste-te bine din ce cauza v-ati certat. daca el a fost vinovatu nu merita sa mai suferi pentru el.insa daca v-ati certat dintr-un lucru minor si vrei sa va impacati vb deschis cu el si sp ca vrei sa o luati de la capat

eileen
| eileen a răspuns:

Ce te face sa crezi ca nu va mai umbla dupa alte fete dupa ce se va "reindragosti" de tine? Mai bine cauti un baiat care sa te iubeasca pe tine asa cum esti, cu bune si cu rele, care sa te vada numai pe tine, nu pe celelalte, care sa te merite si sa te faca sa te simti printesa lui. Acel baiat e vrednic de toata iubirea ta, nu un flustratic.
Inteleg, iti este greu, il iubesti si nu iti convine sa umble dupa altele, dar trebuie sa constientizezi ca oamenii nu se schimba decat foarte greu, mai ales ca nu ii impune nimeni sa flirteze, o face din propria initiativa, prin urmare... lasa-l!

| Paula a răspuns:

N-ai cum, un om care nu se poate abtine sa se uite dupa altele oh go onoh go on no way! si daca se reindragosteste de tine, hobby-ul lui nu sil va pierde, obisnuieste-te oh go onoh go on

| blabla a răspuns:

Tu crezi ca mai meriti inca o data sa suferi din cauza lui? O data ce umbla dupa alte fete nu te iubeste si tu nu meriti sa stai langa un om care nu sta din iubire cu tine! Te cred ac itit este greu dar parerea mea este sa renunti, sa iti cauti pe altcineva care sa te iubeasca, sa iti spuna ca esti speciala, ca reprezinti totul! Fii tare!

| onlyme_3202 a răspuns:

Poate k umbla dupa alte fete doar ca sa iti arate tie k nu-i pasa de tine. sau poate chiar nu te iubeste. tu stii de ce v-ati despartit. daca crezi ca se merita lupta pentru el si demonstreaza-i ca il iubesti sincer, dar daca e u n fustangiu caruia nu-i pasa de iubirea ta, renunta. nu are rost sa suferi...degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima data cum ai facut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca acel baiat te iubea nu te parasea,. asa ca mai bine lasa-l cauta un baiat care sa te iubeasca asa cum esti tu. nu umbla tu dupa el

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta e o intrebare grea dar. poate daca chiar te-a iubit cat ati fost impreuna vei face tu intr-un fel incat sa il faci sa se indragosteasca iar de tine mai ales daca il cun bine siti ce ii place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu st t int cum e asta as vrea s fac si eu cu fostul, daca gasesc o solutie te anunt. pupici si fi tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii vorba aia:nu lasa pe nimeni sa devina o prioritate in viata ta cand tu esti doar o optiune pentru el.Nu te intoarce in trecut! Trebuie sa lupti pentru fericirea ta.barbatul curvar ramane la fel, orice s-ar intampla, mai ales ca nu cred ca e la o varsta la care mai poate fi schimbat! Am patit si eu asta, am incercat toate caile posibile sa-l fac sa ma iubeasca dar e in zadar si gandeste-te! O relatie trebuie sa se bazeze pe respect si incredere! Alaturi de el n-o sa ai niciodata astea happydecat sa stai mereu cu inima cat un ghimpe, unde e?, ce face?, de ce nu te a sunat?, de ce nu ti-a dat un mesaj?, mai bine suferi acum si iti trece decat sa suferi constant. pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai stay mai fata ca am trecut si eu printr-o chestie de asta, si m-am impacat cu el. suntem impreuna de 9 luni si in vara anului care a trecut ne-am certat de cateva ori stand certati cam o luna de fiecare data, din octombrie nu neam mai certat si l-am facut sa ma iubeasca, el find un mare afemeiat. Barbatylor le trebuie un impuls si multa dorinta. Ca sa ii readuci langa tine, trebuie sa le araty mult interes dar si nepasare...trebuie sai faci sa vada ce au pierdut si sa incerce ei sa te recupereze, filtreaza cu prieteni lui dar nu sta cu ei... vb cu el cand ai ocazia privindul insistent in ochi si nu purta discuti lungi, aratate lui mai frumpoasa decat eray inainte, fi senzuala si atrage atentia altor baieti.Astia st barbati si cum spui tu ca el cam alearaga dupa ce este mai nou si frumos, va vedea ca tu esti unik si nu te poate schimba dara minte inlocuiwinking la mine a mers incearca si tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi pentru sfaturi o sa incerc sa fac ceva in legatura cu fostul si o sai arat ce a pierdut.mersi inca o data si multi pwpicy din partea mea; mary

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna delia ma numesc si vreau sa iti spun din experienta ca toti barbatii sunt niste magari cu M mare si nu merita sa suferi pentru ei ar treui ca noi sa invatam sa ii invartim pe degete pe ei cum vrem noi nu ei pe noi.eu iti spun sincer ca uarsc din inima toti barbatii din lumea asta pentru ceea ce ne fac ma gandesc de ce oare sunt asa ticalosii? iti doresc mult succes de acum inainte sa gasesti un baiat care chiar sa te merite.inainte cu tupeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa il tii numai cu tine sa il convingi ca ea este potrivita pentru tine ea(tu)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatiesad mi-e foarte greu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trage ti o cu altu si vezi el te iarta? and after...lasa l! e un bou!