| Marya_Anne_1999 a întrebat:

Cum pot face pe un baiat sa se indragosteasca de mine?!

Răspuns Câştigător
| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

Nu poți face pe cineva sa te placă. poți face să te iubească e diferență. Ai grijă dacă îi acorzi atentie să nu devii stresantă, încearcă prin complimente sau fă tu primul pas, asta în caz de poți trece peste orgoliul tău de fată, sper să te ajute sfatul meu

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orice femeie dispune de un intreg arsenal de "arme" care daca sunt folosit adecvat pot deveni mortale pentru majoritatea barbatilor. Armele unei femei in tentativa de a se face placuta/dorita/remarcata si in general apreciata de un baiat/barbat sunt : farmecul, personalitatea, umorul, indrazneala, sarmul, privirea misterioasa sau limbajul corpului, insa trebuie sa stii sa le folosesti in mod diferit in functie de situatia existenta la un moment dat. In general barbatilor nu le place vulgaritatea, le place ca femeile sa fie cu adevarat... femei. Este simplu sa fii asa: poarta fusta in loc de jeansi; in plus daca ii vei intreba daca prefera ca o femeie sa fie prea machiata, raspunsul de cele mai multe ori va fi negativ. Prin urmare, feminitatea unei femei este acceptata, dar nu si caricatura feminitatii.
Asa ca idee ai putea sa apelezi la un truc si anume: Intotdeauna incearca sa sugerezi mai mult in loc sa dezvalui si nu te abtine/rusina sa priveste un barbat in ochi, dar sa nu-l fixezi mai mult de cateva secunde. Daca vei fi mereu inspirata si spontana, viata ta sentimentala va iesi din rutina.Succes

| peperonies a răspuns:

Cu tatele alea nu stiu cum ai probleme.

| Eastwood a răspuns:

Fii doar tu insuti, asta e cheia a tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu trebuie să faci nimic deosebit, dacă e să te placă, te va place pentru ceea ce ești.

| MrLucas a răspuns:

Pai in primul rand flirteaza cu el!

| SebylVane1890 a răspuns:

Nu poti face un baiat sa se indragosteasca de tine, asa cum nu poti face nici o fata sa se indragosteasca doar pentru ca asa vrei. Poti, daca ai talente de actor atat de avansate incat sa devi complet o alta persoana, o persoana care consideri tu ca e "perfecta" pentru el\ea.Si chiar si asa, tot va veni timpul in care se va plictisi el de persoana "perfecta", sau nu te vei mai putea tu preface.Nimeni nu se poate indragosti la comanda, nu suntem roboti.Majoriatea, cel putin...