| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa termin mai greu în timpul sexului? Mai multe numere unul după altul? Scuzati-mi exprimarea daca nu am spus mai frumos pentru diferite persoane

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, fiindca in cazul unei partide de sex, reprizele urmatoare comparativ cu prima, devin din ce in ce mai lungi in mod natural si firesc. Glandele seminale nu reusesc sa mentina ritmul de a produce sperma si din acest motiv procesul de ejaculare a spermei se produce din ce in ce mai greu cu tot mai mare intarziere si astfel fiecare act sexual devine cu ceva mai lung. Doar procedand mereu asa, in timp vei reusi sa dobandesti experienta sexuala necesara incat lungimea actului sexual sa fie cea dorita de tine. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta se face in timp.
Pentru inceput, vorbeste cu partenera ta despre asta, vorbeste deschis, cere-i si ei parerea. Ar trebui sa te asigure si sa te sustina ca indiferent cand termini (aproape) totul o sa fie bine, deci nu trebuie sa pice o eventuala "vina" asupra ta.

Pe langa asta, incearca sa fii sigur pe tine, sa stii ca poti sa termini atunci cand vrei tu sa faci asta. Incearca si sa preiei controlul in timpul actului sexual si sa iti cunosti partenera si pe tine, sa stii cand si cum este mai bine, cand vine momentul.

Si incearca sa faci sport. Numai bine!