| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa fac o fata pe care deja o cunosc sa ma placa. Eu banuiesc ca e foarte putin atrasa de mine(ca iubiti) ca amici suntem buni prieteni. Si avem multe in comun. Va rog sa imi raspundeti, multumesc!

10 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ia un trandafir rosu, du-o pe o banca in parc si spune-i simplu : imi placi... si peurma mai vezi tu

| yanny`s a răspuns:

Poti sa incepi prin a vorbi cu ea deschis si a incerca sa afli ce genuri de baieti ii plac[cine stie, poate te descrie chiar pe tine], apoi propune-i o intalnire in 2, ca simpli amici deocamdata si atunci poti incerca mici trucuri. Daca va fi indiferenta, atunci trebuie sa o lasi in pace, daca crezi ca ar exista vreo sansa, atunci...NOROC!

| canarita a răspuns:

Eheeee, treaba lunga... poate ii place de tine ca amic dar ca iubit trebuie sa simta atractie, care este altceva, de natura erotica...eu zic sa o inviti la o cina romantica... daca o inviti la pranz e degeaba, amicii merg la pranz, pe cand la cina...si poti sa-i spui ca de la o vreme o vezi cu ochi diferiti...nu-i spune ca ai urmarit o relatie de la inceput(daca asta ai avut in minte), se va simti tradata, mai ales daca ti-a facut unele dezvaluiri... poti sa-i spui ca pe masura ce ai descoperit-o, ai inteles ce om frumos ai in fata ta si n-ai rezistat sa nu te indragostesti...

| biancabellaa a răspuns:

Poi vorbestei frumoas mereu

spune-i vorbe dulci

spune-i sa va intalniti dar nu ca iubiti ca amici si incearca s-o seduci:X

| julliano a răspuns:

Sta bosumflata si morocanoasa? Gadil-o in talpa, iar atunci cand incepe sa rada da-i un ţuc. Apoi totu decurge de la sine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii ce gandesti despre ea si poate vrea daca ar gandi la fel ca si tine ar fi totul perfect

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti icepe ca iubit si sfirsi ca amic, sau poti icepe ca amic si sfirsii ca iubit; in prezent cred ca esti in avantaj...-imagineaza acest scenariu(ipotetic)si cere-i parerea,, amicala,,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde ai tras tu concluzia ca nu e atrasa de tine ca barbat? ti-a spus ea? are pe cineva? cateodata o femeie se poate indragosti de un barbat pe care il cunoaste, dar barbatul nici macar sa nu bage de seama... femeile stiu sa "camufleze" asta happy daca dupa ce incerci sa o intrebi ce simte pentru tine(sper ca o sa ai curaj) te respinge ca partener, ramaneti prieteni.

| mcclaude a răspuns:

Afla ce ii place la baieti; - muschii, apucate de tras de fiare
- frumusetea,?
- fundul, arata ca si tu ai
- banii, numara in fata ei
- experienta, inventeaza
Bafta

| ploidevara a răspuns:

Dificila intrebarehappydaca ai zis ca e "putin atrasa de tine"eu zic sa vb cu ea ca intre "prieteni"si sa ii spui k o placi si k vrei sa fii cu ea.incercarea moarte nu are. dar inainte de toate intreab-o cat de mult te place, daca ar vrea sa fie ceva intre voi, mai mult decat amici. daca nici de data asta nu vrea. zic sa o lasi in pace, sa o uiti si sa iti cauti pe altcineva.nu are rost sa incerci la nersf.multa bafta