| alina_5726 a întrebat:

Cum pot sa fac un baiat sa ma placa? avand in vedere ca eu is mai timida asa? fundita.promit!

Răspuns Câştigător
| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Vorbeste cu el. nu stiu fi tu insuti. sau poti pune o prietena sau un prieten sa. l intrebe daca te place.:X id'u meu si iti dau mai multe sfaturi rodik_rock succes

5 răspunsuri:
| Monica a răspuns:

Salut!
E foarte simplu.
Cum le-am spus si celorlaltor fete.Nu trebuie sa i-o spui
direct. Poti sa-l i-ei indirect.
Vorbind cu el pe messenger[daca ai idul lui], dand semne ca-l placi.Cum? Prin gesturi, fapt, cuvinte! Intreaba-l [dupa lungi convorbiri] daca a avut vreodata o relatie serioasa, daca a avut o prietena, daca are [actualmente]. Astfel, poti sa-l cunosti mai bine si treptat, s-ar putea sa-ti ceara prietenia.
Succes!

| Alex0194 a răspuns:

Pai ce sa zic?! Imbraca-te frumos si aranjeaza-te, vorbeste cu el cat mai mult, incearca sa-i ceri sfaturi in diverse chestii, vezi si cum reactioneaza el. Daca te place o sa incearca sa se apropie de tine, poate cand vorbeste cu tine incearca usor sa evite contactul vizul si se uita in alta parte in cazul in care ii place de tine si e emotionat cand vorbeste cu tine. Ce sa mai zic? Fi tu insuti, fii aproape de el. Sper sa fie de folos

| monique a răspuns:

Relationand cat mai mult cu el: evident. Mergeti cu gasca la dans si danseaza frumos pentru el, mergi cu el la sport/fotbal. Organizeaza iesiri la film/spectacole si fi draguta cu el, zambeste-i, o sa se simta atras.

| claudiea79 a răspuns:

Vorbesti cu el daca te place si va intelegeti bine ramineti impreuna daca nu te place il lasi in pace nu ai ce sa faci. daca te place vorbeste cu tine la telefon vrea intilnirii. daca nu te vrea cauti pe altcineva

| Gabitsza a răspuns:

Fate frumoasa.aranjeaza-te, imbraca-te frumos...si incearca sa iti faci curaj.fi mai tupeista ca nu ai nimic de pierdut ci doar de castigat...
Nu te gandi ca nu o sa ii placa.fi optimista.fii sigura ca te va place cu adevarat si ai sa vezi cum o sa iti vina tupeu'
Inchide ochii si gandeste-te. imagineaza'ti ca si el te place si o sa poti sa ii spui ce ai pe suflet.
succes happy