| anonim_4396 a întrebat:

Heiii. ♥

Cum să fac un băiat să mă placă având in vedere că. nu prea mă bagă in seamă. Si eu sunt mai. TIMIDĂ straight face

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Doamnee,lasa timiditatea! Pai sti,mie imi place de un baiat si nu ma baga in seama daca eu nu o faceam! Pe fb il intrebam de toate alea! El e la fotbal,antrenamente,si mai sunt meciuri! Si pe cine sa intreb eu la ce ora e sau unde sau cand?laughing si saracu'imi raspunde mereu tongue
Bun,asta e alta poveste! Fa si tu ca mine,gaseste si tu un motiv in care sa vb cu el, pe urma cand il vezi afara il saluti si pe urma ii spui ca il placi!
Si nu-i adevarat, daca baiatu'nu te baga in seama de ce sa nu il bagi tu?! Adica asa gandesc eu, dar depinde foarte mult si de felul lui de a fi!
P.S daca vrei poti sa imi scrii si pe privat, poate reusesc sa te ajut happy

| Ballonaș a răspuns (pentru gingergirl1):

♥ Merciii de sfat! Fundă aiciii!

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Flutura un steag!

| h3r a răspuns:

Dacă nu te bagă în seamă că nu prea ai șanse. Bagă-l tu și încearcă norocul...dar slabe șanse.

| Danysan a răspuns:

Pai zi-i si tu ceva acolo baga-l in seama zambeste-i ...chesti de fete.Sau cand merget in parc atingel pe mana usor ca si cum ai vrea sa il ti de mana asta daca iesiti in parc -Si de ce nu invita-l la un film da Horror ca sa faci pe speriata si sa sari in bratele lui -aha ia zi parca mai merge laughing-Fundita :-D?

| LineGuide a răspuns:

Uneori timiditatea in randul fetelor e apreciata de majoritatea baietilor. Nu trebuie sa te bagi tu in seama, trebuie sa-l faci sa te observe. Poti vorbi cu un cunoscut apropiat de-al lui sa-ti faca cunostinta cu el, si asa afla de sentimentele tale pentru el. Trebuie numai sa stie ca tu te uiti la el, si daca vrea ceva cu tine, te va intreba el.
Mult noroc!

| Fulbaster a răspuns:

Pur si simplu, flirteaza cu el si totul va veni de la sine!

| Helloimys a răspuns:

Heii!
ne confruntam amandoua cu aceeasi problema. timiditatea e un lucru care nu multi il apreciaza(din propria experienta)
cateodata incerc sa fiu mai indrazneata, dar pur si simplu nu pot.imi e frica ca voi fi refuzata si cred ca acest lucru te inspaimanta si pe tine mai ales ca este vorba de un baiat.
baiatul de care imi placea acum ma crede ditamai proasta pentru ca nu am fost in stare sa-i zic nu ce simt doar sa ma imprietenesc cu el.
Revenind la situatia ta(scuze ma mai ia valul cateodata la povesti) te inteleg perfect.dar stiu ca atunci cand o fata incepe sa-i zambeasca unui baiat parca el te priveste cu alti ochi, ai observat?
zambetul unei fete e atuul ei.nu trebuie clasificata ca fiind''curva'' sau ''baietoasa''(dintr-o extrema in altalaughing
ma rog nu stiu daca ai inteles mare lucru din ce am zis, dar de fiecare data cand o fata zambeste unui baiat, aceasta ii capteaza atentia

| Ballonaș a răspuns (pentru Helloimys):

Serios? Nu mai spune laughing)

| PisicutzaTa a răspuns:

Fa ceva! Macar un "buna" sau un "ce faci " si sa-l pui pe ganduri putin!

| S1vip a răspuns:

Incearca sa treci peste timiditate, si sa incerci sa faci lucruri marunte prin care sa te observe. big grin