| Gaboss a întrebat:

Cum pot sa ii arat prietenei mele ca o iubesc?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Acorda-i mai multa atentie, fi romantic, mai fa-i cate un cadou, o floare

| Patrăţel a răspuns:

Gesturile mici sunt cele mai semnificative de cele mai multe ori.
Tu o cunosti cel mai bine.E genul de fata care prefera cadourile scumpe si extravagante, in semn de ''Te iubesc''? E genul de fata care ar zambi o saptamana dupa ce i-ai oferit un buchet de flori?
Incepe prin a fi langa ea, sustine-o si arata-i ca iti pasa.Asta nu inseamna ca trebuie sa te bagi in viata ei.Are intimitatea ei,si poate lua decizi de una singura.Tu trebuie doar sa fi acolo cand nimeni nu e.
Strange-o de mana,sarut-o usor pe frunte,spune-i ca e frumoasa,aseaza-ti capul pe pieptul ei si simte-i bataile inimi,zambeste-i cand te priveste.
Vreau sa intelegi ca nu trebuie sa ii dedici luna de pe cer,si nici sa o vrajesti cu tot felul de complimente sofisticate. Uneori un sarut si un sincer ''Te iubesc!'' valoreaza cat o mie de alte cadouri.
E imposibil sa nu se simta iubita,daca va fi una dintre prioritatile tale.
Nu o minti, chiar daca nu e nimic atat de grav, nu o insela, nu incerca sa o intelegi, doar iubeste-o! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-i cadouri.

| stark47 a răspuns:

Faptul ca stai cu ea cred ca e o dovada!+faptul ca esti atent cu ea,ca ea te face fericit, ca ea te face sa zambesti, ca te gandesti la ea mereu, sunt dovezi ca iubesti pe cineva, arata-i si ei!

| july00 a răspuns:

O seara romantica, un cadou micut dar semnificativ, fa ca aceea seara sa nu o uite niciodata!

| gennosuke99 a răspuns:

Cumperi flori, o duci in locuri frumoase, o tii de mana, vorbesti frumos cu ea, faci ce ii place, o saruti, o iei in brate. chestii de genu

| DollCandy20 a răspuns:

Daca e genul de fata cuminte, nu cred ca trebuie sa iti arati iubirea fata de ea cu tot felul de cadouri scumpe si bla bla. insa stii cum se spune " persoanele care nu iti cer nimic mertita totul ". Mda. Poti sa ii arati ca o iubesti, spunandu-i asta atunci cand are nevoie sau cand se asteapta mai putin, sa fii langa ea atunci cand ii este bine sau rau, ascult-o pana la capat la ceea ce are de spus, chiar daca e vorba despre o conversatie nu prea interesanta, dar poate ei ii face placere sa vorbeasca despre acel lucru. spune-i ca e frumoasa atunci cand e nearanjata, nemachiata, sau chiar si cand e machiata sau aranjata, tine-o de mana, imbrate, un pupic pe frunte spune multe. sarut-o. Dragostea se arata prin gesturi marunte.