| ecristinamc a întrebat:

Cum pot sa il fac sa se lase de fumat?
Stiu ca ma place, eu il plac,"placutul" e reciproc dar. mie nu imi place ca fumeazastraight face
E mai mic decat mine cu 2 ani dar fumeaza de vreo 4 ani ceea ce mie se pare total woa:O
Eu il plac enorm de mult si e printre baietii cei mai frumosi si placuti de toate fetele din scoala si el m-a ales p mine:X
Doar ca e o problema.fumeaza.si cand vine si ma pupa si chestii din astea miroase a tigari si eu incep sa tusesc si in plus chair nu-mi place deloc.
M-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca ma combin cu el daca se lasa de fumat si a inceput sa rada si cica"Nu pot". In fine...de combinat cu el tot m-a combinat ca nu am rezistat tentatieilaughing Dar...cum il fac sa nu mai fumeze? I-au aparut chair si p maini cateva pete de la tigari dar nu vrea sa le lase delooc x(
Deci. ce e de facut?straight face

Răspuns Câştigător
| sebywarlord a răspuns:

ANonim daca ea ii spune : "daca nu te lasi de fumat ne despartim" el ii v-a spune 100% bine ne despartim si asta nu neaparat din cauza dependentei dar stii...e mandria
Nu incerca sa il schimbi, gandeste-te cat de greu e sa te schimbi pe tine insuti, si dupa aceea incearca sa schimbi pe altcineva!

3 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Nu merge sa ii zici ca e sanatatea lui si bla bla chatterbox, si eu fumez.Nu ai cum sa il convingi, fumeaza de 4 ani. chiar crezi ca o sa se lase pentru tine? E imposibil e dependent.Si daca te deranjeaja respiratia lui spune-i sa ia o guma sau ceva cand e prin preajma ta, si sa nu mai fumeze in preajma ta.
Cu alceva nu am cu ce sa te ajut!

| aNonim_4610 a răspuns:

Explica-i ca nu iti place si este grav pentru santatea lui.
daca nu intelege spune-i ca s-a terminat daca nu lasi fumatul,mai sunt baieti pe lumea aceasta care nu fumeaza nu doar el.
daca tinea la tine, putea sa lase fumatul daca il rogi, sa faca macar un sacrificiu in relatia voastra.ca nu o face pentru tine, si pentru el

| aNonim_4610 a răspuns:

Explica-i ca nu iti place si este grav pentru santatea lui.
daca nu intelege spune-i ca s-a terminat daca nu lasi fumatul,mai sunt baieti pe lumea aceasta care nu fumeaza nu doar el.
daca tinea la tine, putea sa lase fumatul daca il rogi, sa faca macar un sacrificiu in relatia voastra.ca nu o face pentru tine, si pentru el.si inca ceva nu are parinti ori ce