| RayKzor51 a întrebat:

Salut, iubita mea fumeaza si a avut anturaje, as vrea sa ii spun sa nu mai fumeze si sa se lase, dar o iubesc mult, o accept asa cum e.
Mi-e greu sa ii spun sa se lase de fumat, nu pot sa fac asta, pur si simplu nu pot. Daca fumeaza pe sanatatea si banii ei e altceva, daca se va lasa pentru mine voi fi fericit si nu fumeaza langa mine, chiar daca i-am zis ca nu ma va deranja.
Nu vreau sa ma despart de ea din cauza asta, voi fi langa ea indiferent ca se va lasa sau nu de tigari.
Prietenii mei mi-au zis ca sunt prea moale, ca accept orice, in locul meu s-ar desparti de ea.
Asta inseamna ca sunt prea moale, daca o accept ca fumeaza si nu fac nimic?
Sunt cu iubita mea de 8 luni.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă o iubești, nu ai vrea sa fie si sănătoasă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o iubești, cum să te desparți de ea?
Și din nou: Dacă o iubești, cum să nu îi spui să se lase?
Dacă îi spui să se lase, nu îi spune pentru că asta vrei tu, ci spune-i pentru că este spre binele ei. Pentru că o vrei lângă tine pentru o vreme mai îndelungată. Iar asta pentru că o iubești, nu-i așa? happy