| ecristinamc a întrebat:

Cum pot sa il fac sa se lase de fumat?

Stiu ca ma place, eu il plac,"placutul" e reciproc dar. mie nu imi place ca fumeaza

E mai mic decat mine cu 2 ani dar fumeaza de vreo 4 ani ceea ce mie se pare total woa:O

Eu il plac enorm de mult si e printre baietii cei mai frumosi si placuti de toate fetele din scoala si el m-a ales p mine:X

Doar ca e o problema.fumeaza.si cand vine si ma pupa si chestii din astea miroase a tigari si eu incep sa tusesc si in plus chair nu-mi place deloc.

M-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu i-am zis ca ma combin cu el daca se lasa de fumat si a inceput sa rada si cica"Nu pot". In fine...de combinat cu el tot m-a combinat ca nu am rezistat tentatiei Dar...cum il fac sa nu mai fumeze? I-au aparut chair si p maini cateva pete de la tigari dar nu vrea sa le lase delooc x(

Deci. ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Eu sunt fumatoare.In fine,eu nu miros,caci sunt cu pata pusa si car tone de servetele si dropsuri mentolate dupa mine,dar sunt fumatoare si nu as accepta sa mi se impuna sa ma las de fumat.Ori ma placi pe mine,cu defectele mele de rigoare,ori nu.Daca tu ii impui lui sa se lase de fumat,inseamna ca nu-l accepti pe el ca om. Daca nu-ti place 'intregul',pleci si am terminat. Poate lui nu-i place parul tau,ce faci? Il tai si-l vopsesti, doar ca sa-i faci pe plac.
O fi fumatul un lucru nociv, dar nu-i impune sa se lase daca el nu vrea.Mai rau faci.La urma urmei, nu fumeaza pe banii tai.

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Atunci nu-i mai da bani sa-si cumpere tigari. Daca vrea sa fumeze, sa fumeze pe banii lui.

| ecristinamc explică:

Roxana,uneori mai fumeaza si pe banii meilaughing

| ecristinamc explică:

Da dar cum fac sa nu mai fumeze deloc?
Nu banii ar fi problemastraight face

| sebywarlord a răspuns:

Da,nu prea ai ce sa ii faci, dupa 4 ani de fumat a inteles ca fumatul nu aduce numai necazuri ( sunt si eu fumator de 3 ani) dar totusi e greu sa te lasi de fumat, foarte greu si sincer nu cred ca o va face pentru tine daca nu o face pentru el sau pentru corpul lui!

| sweetys a răspuns:

Zi ca daca mai vrea sa te sarute sa nu mai fumeze inainte, adica nici o data.

| blueladybird a răspuns:

Ii zici dupa ce te saruta ca nu stii ce miroase asa. Si dupa aia,, a trebuie' sa fie de la tigari ink nu m-am obisnuit''. Daca nu se prinde ii zici ca si tu o sa mirosi a tutun de la el si o sa ai probleme acasa si il rogi frumos sa se lase.