| maxmaxmorarescu a întrebat:

Cum pot sa fac cunostinta cu fetele, sa imi fac o prietena? dau funda!

14 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca reactionezi un pic cam exagerat.Nu e treaba mea sa ma bag, dar nu am vazut ca ObergefreiterJosephPorta sa te fi atacat, te-a contrazis într-adevăr dar asta nu inseamna ca trebuie sa jignesti si sa arunci cu, cuvinte ne potrivite.
Si eu la randul meu mai comentez la alte comentarii si probabil si tu o faci daca ideea nu ti se pare buna, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne jignim.Am mai vorbit pe aici si noi si ti-am zis ca trebuie sa iti păstrezi cumpătul și sa nu te mai ataci asa din orce, ca nu e cazul.Plus ca ObergefreiterJosephPorta nu este si nu a fost un om de scandal, amenințări, troll din cate stiu aici cel putin pentru ca nu de asta si-a facut cont, omul isi vede de treaba lui totusi, hai sa nu ne calcă pe coada aiurea ca nu e frumos.

| Invictusman a răspuns (pentru Freya1):

Se baga mereu în seama cu mine, tine mereu sa ma contrazică, nu am eu treaba cu fraierul ala. Tu puteai sa răspunzi strict la întrebare nu sa îmi spui de userii de pe aici, când spuneam de unii useri în întrebarea mea ma refeream la un user care deși mio6dat ignore ca un las tine sa ma provoace
În fine, nu am eu treaba cu comunistul asta care tine predici de morala cu dictatorul, fiecare ne exprimam cu unii useri asa cum se comporta ei cu noi, de aia eu răspund pe măsură, el se ia de mine, dar nu știe răspunsurile sau e orb având în vedere ca nu se uita cum îmi răspund unii și ma provoacă.
Nu am eu treaba cu el, și te rog răspunde altceva, nu de useri, de ura asta rasiala, dacă nu ști te rog sa răspunzi la alta întrebare.
El o cauta mereu cu mine, tine sa ma contrazică la unele răspunsuri, în loc sa ajute userul respectiv ca are probleme de integrare, sa îl ajute cu un răspuns el tine sa ma contrazică pe mine când el nu ajuta cu nimic. Userul acela trebuie ajutat, dacă ne contrazicem mereu între noi ne pierdem unii altora timpul și nu îl ajutam nici pe userul respectiv, dar asa sta treaba unii vreți sa va arătați superioritatea și contraziceți când nu va convine un răspuns, dar poate acel răspuns îl ajuta într-o oarecare măsură, eu măcar mi-am dedicat țin timpul meu sa ajut, putea și el dar o ținut sa ma contrazică, ok acolo poate nu am dat eu un răspuns ok, dar cauta da ma contrazică su la altele, pai când aveam eu gagici el nici nu știa cum arata o fata dezbrăcată, se uita la xxx și ma contrazice el pe mine, ok, sa ma contrazică dar sa nu ii tina partea idiotului ăluia care mi-o dat ignore ca un las și cauta sa ma provoace vad peste tot, odată sa legat de mine ca de ce am eu pretenții de la inyourmind sa spună de unde e ca nici eu nu am spus nimănui de unde sunt, și l-am pus la punct, am zis ca e superficial și ca să gândească înainte sa scrie o inepție ca eu am spus multor useri de unde sunt, și de atunci cauta sa ma tot contrazică ca l-am pus atunci la punct, e militar omul e mândru tot de el comunistul care ne tine noua predici de morala cum sa fim, toți suntem cum vrem noi sa fim, și spunem cuiva ce ne deranjează ce simțim, i-am zis sa tina morala în armata nu aici, aici adminul se ocupa de morale, nu avem nevoie de dictatura zde comunism pe TPU.

| Freya1 a răspuns (pentru Invictusman):

Il cunosc pe băiat si stiu ca a comentat o data la ceva unde te-am contrazis eu, iar el a ținut să îți spună că nu e ok ce ai zis.
Stiu ca ar trebui să răspundem user-ilor, dar mai comunicăm si intre noi, sau ii sfătuim si pe cei ce comentează cand ceva nu e ok.Dar atata timp cat nu te jigneste nu prea ai de ce sa te superi.

| Invictusman a răspuns (pentru Freya1):

Lasa asta acum. Auzi și tu la inyourmind ca nu o fost niciodată pe locul 1 în clasamentul săptămânii, și cică da câte un răspuns la 10 întrebări când ea are rank 2 sau 3 în fiecare săptămână.
Pai eu ma chinuiam frate sa dau la zeci de întrebări multe răspunsuri și de abia eram pe 10 în clasamentul săptămânii și ea care e de ceva vreme numai un răspuns la 10 întrebări, pai nu ai cum sa ajungi pe locul trei cu un răspuns la 10 întrebări pe zi e imposibil când eu ma chinuiam cu mult mai multe sa fiu pe 10.
Vezi cât minte? Pai nu e paranoia?
Nu vrea sa spună nici câți ani are crede ca o sa răpească careva, de n ori i-am spus sa îmi spună măcar în privat și ea ma lua cu dume puerile de grădiniță schimba subiectul.
Și uită-te la ea ca se exprima ca un băiat nu e ciudat? Pentru o fata nu e ciudat? Nu neapărat la întrebarea mea la multe întrebări se exprima ca și cum ar fi băiat.
Eu i-am spus ca îmi place mult de ea și vreau sa ii ofer ajutor sa ne cunoaștem mai intai și dacă ii convine sa mergem dincolo la soră-mea la lucru la 4 ore și ea crede ca o duc la produs.
OK, sunt străin, o înțeleg, dar chiar asa greu e sa spună câți ani are?
Sau are 15 ani? La nimeni nu vrea sa spună zsa dea detalii, nimic despre ea... Pai eu zic ca e paranoia asta pe fata...
Putea în privat măcar sa îmi spună...

| Freya1 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu stiu daca e fata sau ce e, dar vezi, Nu poti sa cunosti o fata aici din două întrebări si sa ii spui sa mearga cu tine in strainatate ca e prea ciudat.Despre asta si era vorba in toata treaba.

| Invictusman a răspuns:

Trebuie întâi sa ieși din zona de confort man apoi prin cunoștințe sau la locul de munca poți cunoaste o fata happy
Dupa cum vezi ăștia scriu mult și prost, nu te-au ajutat cu nimic, în loc sa îți ofere un răspuns folositor se baga aiurea în seama, te umple cu notificări nefolositoare, mai ales Benny09 nu știu ce de și-o făcut cont, în loc sa ajute comunitatea el provoacă alți useri.

| Invictusman a răspuns:

Userul asta se crede în armata de ne tine noua morala, mentalitate de dictator & comunist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci într-un parc și te duci lângă o fata ce sta singura pe banca și se uita către o direcție opusa ție, re duci spre ea și când ești lângă ea ii pui mana pe par, o mângâi, ea sigur o sa spună ceva,, tu desigur ii vei spune te rog sa ma scuzi te-am confundat cu o colega, ea din nou o sa spună ceva, tu ii spui, scuze era de fapt un pretext de a te cunoaște, eu sunt puțin mai pudic și nu știam cum sa te abordez, te rog nu te supăra pe mine, dar nu am mai văzut o fata asa frumoasa ca tine nici în cel mai frumos vis al meu, ești o fata superba, îmi acorzi și mie șansa de a te cunoaște?
Asta e o abordare unica/originala, ori o sa spună da ori o sa spună nu, sau o sa zâmbească, dacă va zâmbi ii spui,, wow tocmai mi-ai făcut ziua mai frumoasa cu acest zâmbet minunat "

Probabil ii va plăcea ce aude și va zâmbi din nou sau va râde ceea ce e perfect, în acel moment o întrebi,, îmi permiți sa stau lângă tine, și apoi deschizi tu un subiect, succes!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma jur ca asta e tutorial la cum sa-si ia baiatu bataie. Nu te duci la fete si pui mana pe ele adica pana mea poti sa mimezi tu si ca aia e mama ta ca tot nu se face. Cand nu esti sigur ii zici numele sau te duci in asa fel incat sa vezi exact cine e dar n-o atingi. Mai degraba daca vezi o fata singura pe banca mergi direct la ea si ii zici ca ti-a atras atentia ca e singura, ca e frumoasa si ( aici ii complimentezi ceva... ochii, parul, ceva, gasesti tu ) dupa aia poti sa o intrebi daca poti sta jos daca zice da bine, daca nu poti s-o joci altfel, sa stai in picioare si tot sa vorbesti cu ea. Dupa poti s-o intrebi daca nu ar vrea sa mergeti sa beti un suc, sa mancati o prajitura ceva. Totul trebuie facut cu incredere in tine, cu lejeritate ca daca nu iese sa nu te pui in fund sa bocesti si alte chestii. Oleaca mai direct ca fetele vor pe cineva hotarat, nu multe vor balbaiti si alte chestii de genul, plus ca daca mergi hotarat la ea fata deja o sa te vada cu ochi mai buni decat daca te-ai duce asa tremurand si la trup si voce. Fa asta, nu pune mana pe cap la fete ca s-ar putea sa ti-o iei grav. Ma asteptam de la tine care cica stai unde stai sa dai altfel de sfaturi in privinta asta

| Invictusman a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Merge la o fata singura, sunteți voi prea speriați, nu își ia bătaie ca o întreabă dacă așteaptă pe cineva, trebuie sa facă cumva sa iese din zona de confort dar nu o sa poată sa cunoască vreo fata fiindcă comunicarea nu e punctul lui forte din păcate. Am avut un tovarăș ce le agata și în stația de tramvai, sunteți voi prea închiși la minte, ba chiar o agățat și pe strada fete, le cerea Facebook - ul și ulterior se vedea cu ele, nu aveți voi papagal la femei asta e problema voastră, aveți multe insecuritati.
Dacă arata bine are șanse mari sa agate cu abordarea asta și da de o fata trista și singura care nu are relație, dar el nu știe deloc sa comunice, pana și eu am agățat o data o tipa în parc și nu mi-am luat bătaie dar am abordat-o altfel.
Da, trebuie sa o ia mai tare, sa fie mai hotărât, dar nu o poate chema direct la prăjitură trebuie sa se cunoască puțin cu ea și merge abordarea asta la puștane trust me, eu îl pot învață zeci de tipuri de abordări dar nu o sa le pună în practica, băiatul din păcate are probleme serioase nu doar depresie cum spune el. Nu ma întreba ce are ca nu îmi permit eu sa îl jignesc dar trebuie sa meargă la un psiholog sau psihiatru.
Cu fetele trebuie sa comunici dacă ești mut nu și nici o șansă.
Dacă ai fi de la mine te as invita personal și as aplica chiar eu abordarea asta și asa nici eu nu am nimic de pierdut nici el fiind singuri.
Îți spun eu ca la unele puștane de 16-17 ani merge abordarea mea, depinde și de noroc și cum arata băiatul, dacă băiatul e frumos o poate combina și cu texte penale, deja asta e o capodopera pe lângă ce texte folosesc alții ca să agate adolescente.
Dacă băiatul e mai mare ca vârstă am și alte abordări dar nu le va pune în practica, e prea rușinos, are probleme legate de personalitate de încredere, nu are abilități de comunicare, eu îmi dau repede deja seama când cineva are probleme serioase după întrebările puse aici și cum sunt formulate (corect gramatical)
Îl poți învață tu dar nu o sa pună în practica, ii poți lua nr de telefon și sa îl înveți pe watsapp fiindcă e băiat cu bun simt dar are nevoie de ajutor specializat sau de noi nu doar sa ii răspundem la o întrebare și gata.
Nu o zis nimeni de bâlbâiti, tu inventezi cuvinte man pe aici fără sa cunoști situația, eu dacă ma duc la una nu discut cu ea bâlbâit sau altcineva, poate tu da nu știu.
O poste atinge ușor pe cap ca și cum ar cunoaște-o ca de aia pretinde ca o făcut o confuzie cu o colega dar tu nu ai înțeles nimic din ce am scris eu, sau pe umăr o poate atinge ușor, nu toate fetele sunt speriate de bombe.
Decât sa ma contrazici ca un "deștept" mai bine ii scriai ceva băiatului ăstuia, ca are nevoie de ajutor
Scriei tu un tip de abordare mai simplu, ceva pentru personalitatea lui, dar stai ca nu ști ca dacă știai ii răspundeai, răspunde-i lui cum sa agate, ajută-l, nu mai contrazice lumea ca nu ști tu prietenii mei care într-adevăr aveau vrajeala le agatau din stația de tramvai, cluburi, parc, de oriunde aproape, eu în schimb nu ca eram timid.
Combinatul femeilor nu e punctul meu forte, ci cunoștințele medicale, Psihiatria astea... Dar eu am momente când sunt foarte timid și momente când sunt foarte tupeist atunci când depresia mai ma ma lasă să respir mai îmi revin, și încerc orice, nu mi frica mie de bătaie ca nu s fraier nici eu la bătaie și am și eu cunoștințe dacă e de scandal.
Repet nu mai faceti pe superiorii ca nu sunteți xnu ai fost în stare sa o combini pe franțuzoaica asta denota ca nu au știut, doar vorba e de tine faptele ai puțin.
Ajută-l tu cu un tip de abordare sau vezi ce probleme are de nu poate sa cunoască o fata, de nu o avut pana acum o gagica.
Degeaba spui tu de mine ca eu am avut mai multe gagici ca tine fără sa ma forțez ele se dădeau la mine, când combinam eu gagici pe net tu te uitai la filme xxx și îți dădeai cu stânga sau dreapta, sau te dadeai pe topogan.
Mi-am ieșit din mana, depresia m-a pus rău la punct, ma schimbat în rău nu în bine, m-a afectat, dar cunosc dacă îmi pun mintea la contribuție zeci de abordări unice pe care doar băieții playboy le poate folosi... La astea pustanele astea merge orice dacă arăți bine, ești curat, ești îmbrăcat bine crede-mă nu trebuie sa le dai pe spate cu vrăjeli de playboy.
Tu ai avut o gagica la viata ta nu ești în măsura sa dai sfaturi sau sa contrazici pe cineva pe subiectul asta.
Nu te ai descurcat cu franțuzoaica asa ca stai parcat man happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te iei după informațiile oferite de unii pe aici, atunci te ajuta sa devii un obsedat. Auzi, să te așezi lângă ea și începi să o atingi. Dacă o mai și atingi și în plus de asta ca fata nu te cunoaște ea se va speria, va fugii de tine sau mai rău : te va confunda cu un prădător sexual și posibil va suna la poliție să te denunțe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spune-i și "inteligentului" de mai sus asta ca poate începe sa înțeleagă.

| SociopatuI a răspuns:

Pe publi24

| IchigoKurosaki a răspuns:

Fii draguț cu ea si tot continua sa ii iei cadouri si genu, peste 4 ani poate iese si niste sex laughing